AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Ve Hamit Altıntop milli takımlar sorumlusu oldu! Masada Stefan Kuntz var

Ajansspor Editör
Ozan Ermiş
İlk Yayınlanma : 11 Eyl 2021 - 16:19 / Son Güncelleme : 11 Eyl 2021 - 16:43

TFF, milli takımlar sorumluluğunu Selim Soydan’dan alıp Hamit Altıntop’a verdi. Alman ekolünü tercih eden Altıntop’un düşündüğü ilk isim Stefan Kuntz.

Ve Hamit Altıntop milli takımlar sorumlusu oldu! Masada Stefan Kuntz var

AJANSSPOR-HABER

A Milli Takım’da hüsranla kapanan EURO 2020 süreci ve 6-1’lik Hollanda hezimeti tüm dengeleri değiştirdi. Öncelikle teknik direktör Şenol Güneş ile yollar ayrıldı. Ancak milli takımlardaki değişim bununla sınırlı kalmadı.

Sorumluluk artık Altıntop'ta

Ajansspor'un da dün duyurduğu gibi, A Milli Takım’dan sorumlu yeni yönetici Hamit Altıntop oldu. TFF yönetimi yeni yapılanma ve teknik direktör görüşmelerini yapması ve raporlaması için Altıntop’u görevlendirdi. 

Selim Soydan arka plana çekilecek

Daha önce bu sorumluluğu üstlenen Selim Soydan ise artık geri planda kalarak ağabeylik yapacak. Altıntop yeni teknik direktör konusunda hemen kolları sıvadı. A Milli Takım’da teknik direktör adayları masada duruyor. Yerli ve yabancı isimler olarak iki koldan değerlendirmeler yapılıyor. 

Hamit Altıntop'un teknik direktör adayı Kuntz

Gündemdeki en önemli yerli aday bilindiği gibi Okan Buruk. Ancak Hamit Altıntop, Ay-yıldızlı ekibi kendisinin de yetiştiği Alman ekolüne teslim etmek istiyor. Altıntop’un yeniden yapılanma adına masaya getirdiği ilk isim ise Stefan Kuntz.

Hem Alman ekolünden hem bizi tanıyor

Alman çalıştırıcı, oyunculuk kariyerinde Beşiktaş forması giydiği için Türk futboluna yabancı bir teknik adam değil. Üstelik halen Almanya U21 Mili Takımı’nın başında bulunan Kuntz genç oyuncularla çalışmaya ve onları milli takım seviyesinde hazırlamaya yatkın kimliğiyle de öne çıkıyor. 

A Milli Takım’ın yeni teknik direktörünün bu süreçte kilit rol oynayacak Hamit Altıntop’un temaslarının ardından açıklanması bekleniyor.