Ve ilk hamle geldi! Guti...

23.03.2019 - 15:21 | Son Güncellenme: 23.03.2019 - 18:21

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın Guti ile ilgili açıklamalarının ardından ilk hamle yapıldı.

Skorer'in haberine göre Siyah-beyazlılar, Guti’nin menajerini İstanbul’a çağırdı. Beşiktaş yönetimi, genç antrenörün menajeriyle bir görüşme yapacak.

Kapsamlı toplantı

Hem kulübün gelecek sezon planları hem nasıl bir yol izleneceği hem de Guti’nin neler düşündüğüyle ilgili kapsamlı bir toplantı gerçekleştirilecek. Artık kariyerinde birinci teknik adam olmak istediği bilinen Guti’nin de nasıl bir planı olduğu böylece netleşmiş olacak.
Öte yandan, Şenol Güneş de ilerleyen haftalarda şu an yardımcılığını yapan Guti’yi daha fazla öne çıkaracak. Bir nevi önümüzdeki sezonun hazırlığı yapılmış olacak. Hatta son birkaç haftayı 42 yaşındaki antrenörün idare etmesi de gündeme gelecek. Şenol Güneş’in de güvenip, tam not verdiği Guti’ye daha fazla sorumluluk verilmesi isteniyor. Bu durumun ön hazırlığı yapılıyor.
Bununla beraber Guti haricinde bazı yerli teknik adamlar ve yabancı hocalar da gündemde duruyor. Ancak siyah-beyazlı yönetimin ilk önceliği Guti Hernandez’e vermek istediği öğrenildi. Çünkü, İspanyol çalıştırıcı takım içerisindeki başta futbolcular olmak üzere eksileri, artıları, zaafları ve tüm pozitif tarafları iyi biliyor.
Aynı zamanda geçmiş yıllarda olduğu gibi bir ‘FEDA’ sezonunu da Guti’nin kabul edeceği ve taşıyabileceğine inanılıyor. Beşiktaş Yönetimi de Guti Hernandez’in böylesi önemli ve zor bir görevin üstesinden gelebileceğini düşünüp güveniyor. 
Senin için hazırladığımız haberler