Vedat Muriç'e ceza gelecek mi? Alpay Köse yorumladı!

22 Ocak 2020 11:24- Son Güncelleme - 22 Ocak 2020 11:26
Google news abonelik

Fenerbahçe forması giyen Vedat Muriç’in Süper Lig’in 18.haftasında Gaziantep FK ile oynanan maçta ceza durumunu düşünerek bilinçli kart gördüğü gündeme gelmişti. TFF Hukuk Müşavirliği, golcü futbolcuyu Disiplin Kurulu’na sevk etti. Vedat Muriç’e ceza gelecek mi? PFDK, nasıl bir karar verecek? İşte bu soruların yanıtını Spor Hukuku Uzmanı Avukat Alpay Köse verdi.

Alpay Köse: ”Sevk edildi diye kesin ceza alır diyemeyiz”

Ajansspor’a konuşan Alpay Köse, ”Futbol Disiplin Talimatı’nda 37.maddeye bakıldığı zaman, ‘Müteakip müsabakalardaki ceza durumunu düşünerek bilinçli olarak sarı veya kırmızı gören futbolculara 2 müsabakadan men cezası verilir’ ifadesi var. Vedat Muriç’in sevki yapıldı ve şimdi Disiplin Kurulu bir karar verecek. Sevk yapıldı diye Muriç kesin ceza alır diyemeyiz. Madde uyarınca, Muriç’in 1+2 maç ceza alması gerekir. Bu kişisel yorumum değil, talimatlarda yazan madde” diye konuştu.

Alpay Köse: ”Vedat Muriç’e ceza verileceğini düşünmüyorum”

Köse, “Disiplin Kurulu şimdi bir karar verecek. Fenerbahçe’nin Başakşehir ile ligde oynayacağı maç önemli. TFF ile Fenerbahçe arasında da iplerin gergin olduğu sürekli konuşuluyor. Kişisel fikrim; Vedat Muriç’e 2 maç cezanın verilmeyeceği yönünde. Ceza verilirse, hem iç sahadaki Başakşehir hem de Trabzonspor maçında oynanama durumu söz konusu” açıklamasını yaptı. (AJANSSPOR ÖZEL)