AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Verstappen, İstanbul Park pistinin kaygan olmasından şikayetçi

Ajansspor Editör
Orhan Gülek
İlk Yayınlanma : 10 Eki 2021 - 17:56 / Son Güncelleme : 10 Eki 2021 - 18:06

İstanbul Park'daki nefes kesen mücadelede Mercedes pilotu Valtteri Bottas'ın arkasında ikinci sırada bitiren Verstappen, aracını sonuna kadar zorlayamamaktan şikayetçi oldu

Verstappen, İstanbul Park pistinin kaygan olmasından şikayetçi

Orhan GÜLEK - AJANSSPOR

Türkiye Grand Prix'sini ikinci sırada tamamlayan ve şampiyonada liderliği ele geçiren Red Bull Racing pilotu Max Verstappen, yarışın ardından açıklamalarda bulundu.

"Bu koşullarda hata yapmak çok kolay"

Verstappen "Bugün çok kolay bir yarış geçirmedik, pist oldukça kaygandı. Tüm yarış boyunca lastikleri korumamız gerekti bu yüzden aracı sonuna kadar zorlayamadık. Valtteri'nin temposu biraz daha iyiydi, lastik kullanımını daha iyi yönetebildi ancak ikinci olduğum için gayet mutluyum, çünkü bu koşullarda hata yapmak ve anında geriye düşmek çok kolay, bu nedenle performansımdan memnunum." ifadelerini kullandı.

Yarışın en zorlu kısmının ne olduğu sorusuna ise Red Bull pilotu Verstappen, şu yanıtı verdi:

"Podyumda olduğum için mutluyum"

"Uyanık kalmak. Sadece lastikleri korumakla alakalı bir yarıştı. Bu nedenle hiçbir zaman aracı zorlayamadık, belirli sayıda turu geride bırakmamız gerekiyordu ve daha sonrasında bir sonraki lastik setine geçmemiz gerekiyordu. Podyumda olduğum için mutluyum."