Verstappen'in menajeri: "Bitmemiş bir işimiz var"

9 Ocak 2020 18:02- Son Güncelleme - 10 Ocak 2020 01:32
Google news abonelik
Verstappen'in menajeri: "Bitmemiş bir işimiz var"

Red Bull Racing,, Mercedes ile anlaşması beklenen 22 yaşındaki Hollandalı sürücüsü Max Verstappen ile olan sözleşmesini 2023 yılına kadar uzattı.  Verstappen'in menajeri Raymond Vermeulen ise, yapılan görüşmeler sonrasında, kısa sürede kabul edilen anlaşmanın, kendileri için en doğru seçenek olduğunu belirtti.

"Suda yaşayan bir balık gibi..."

Hollanda'dan Formule 1'e açıklamalarda bulunan Raymond Vermeulen, "Brezilya'da Helmut (Marko) ile akşam yemeğinde görüştük. Bu süreçte orta ve uzun vadeli vizyonlarla ilgili fikirlerimizi tartıştık. Honda'nın gelişiminde her türlü güvene sahibiz. Red Bull ve Honda ile henüz bitmemiş bir işimizin olduğunu düşünüyoruz. Red Bull, Formula 1'e girmemizde bize yardım etti ve fantastik bir ticari anlaşma yaptık ama en önemli şey kazanmak. Ayrıca Max (Verstappen), bu takımda kendini suda yaşayan bir balık gibi hissediyor." şeklinde konuştu. 

Max Verstappen, geçen sezon 21 yarışta Avusturya, Almanya ve Brezilya Grand Prixleri'nde podyumun zirvesine çıkarken, Belçika ve Japonya Grand Prixleri'nde ise yarış dışı kaldı. Toplam 278 puan toplayan Verstappen, sürücüler klasmanına 3. oldu.