Vettel, Verstappen'e küfreden Hamilton'ı savundu! O sözler...

9 Nisan 2018 00:11- Son Güncelleme - 9 Nisan 2018 00:11
Google news abonelik
Vettel, Verstappen'e küfreden Hamilton'ı savundu! O sözler...

Sebastian Vettel, Bahreyn GP'nin ardından podyum kutlaması öncesinde Max Verstappen'e karşı argo ifade kullanan Lewis Hamilton'ı savundu.

Hamilton, podyum kutlaması öncesinde pilotlar odasında Verstappen ile arasında yaşanan teması gördüğünde onun için argo bir ifade kullandı.

Bu konu basın toplantısında Hamilton'a hatırlatıldığında Vettel devreye girerek rakibini savundu ve olayın gereğinden fazla abartıldığını söyledi.

Vettel; "Bu soruyu ben cevaplayabilir miyim? Bu yaptığınız adil değil. Lewis ne yaptı bilmiyorum ancak hepimiz bu durumu yaşıyoruz. Birileriyle mücadele ediyoruz. Bazen tekerlek tekerleğe mücadele oluyor ve yaklaşıyoruz. O an çok fazla adrenalin oluyor. Bunu futbol ile kıyaslayın. Futbolcuların ağzında her zaman mikrofon olduğunu düşünün. Birisi faul yaptığında yayınlanacak güzel mesajları düşünün. Bu tür saçma soruları bize sormanızın ve bir hiçten hikaye üretmenizin adil olduğunu düşünmüyorum" dedi.

Vettel, adrenalinin ve duyguların yüksek olduğu anlarda bu şekilde duygusal tepkiler vermelerinin doğal olduğunu düşünüyor.

Vettel, "Biz yarışıyoruz. Tamamen adrenalin dolu oluyoruz ve bu tür şeyler söyleyebiliriz. Ben yüzünüze bir yumruk atsam, bana 'Sebastian, bu hoş değildi' demezsiniz. Bu insani bir tepkidir. Bazen bu tür konular abartılıyor ve bu tür sorularla yapay hikayeler çıkarılıyor" dedi.

Hamilton, yarışın ardından araçtan indiklerinde duyguların her zaman en üst seviyede olduğunu söyledi ve böyle bir yorumu yaptığını dahi hatırlamadığını belirtti.

Hamilton "Ona karşı açılmam gerektiğini fark ettim ancak o üstüme gelmeye devam etti ve bana hiç yer bırakmadı. Bu yüzden temas yaşadık. Aracım hasar almadığı ve devam edebildiğim için minnettardım. Gerçekten zor olurdu. Dünya şampiyonluğunu düşünüyorum ve şimdiden iki yarış kaybettim. Daha iki yarışın ardından 17 puan geriye düştüm. Umarım sıradaki yarışta Ferrari pilotlarına karşı daha iyi savaş veririz" dedi.

F1tr.comn