• Diğerleri

Video - Beşiktaş'ta Fikret Orman yeniden başkan!

12 Mayıs 2019 14:05- Son Güncelleme - 12 Mayıs 2019 21:31
Google news abonelik

Beşiktaş kulübü, yeni başkanını seçmek için bugün sandık başına gitti. Saat 12:00 civarı başlayan oy verme işlemi sürerken gerginlik yaşandı.

Beşiktaş’ta mevcut başkan Fikret Orman ile onun karşısına çıkan Hürser Tekinoktay başkanlık için kıyasıya bir mücadele veriyor.

Saat 14:00’e gelindiğinde oy verme sandıklarının olduğu bölgede tartışma çıktı.

Bir grup üye sendikacıların dışarı çıkarılmasını ve oy kullanmamalarını talep etti.

Bunun üzerine ortalık gerildi, iki grup arasında tartışma çıktı.

Tartışmanın ardından Metal-İş Sendikası’na üye 3-4 kişi polis nezaretinde dışarı çıkarıldı.

'Başka takım taraftarı değilim'

'Başka takım taraftarı değilim'

Salondan çıkarılan isimlerden olan Çakır Baran, Beşiktaşlı olduğunu söyleyerek, “Başka takım taraftarı değilim. İsmim Çakır Baran. Ben İskenderun’dan geliyorum. Türk Metal Sendikası üyesiyim. Bir sendikanın üyesi olmak demek, başka bir takıma üye olmamak demek midir? Ben İskenderun’da yaşıyorum ve aidatımı ödeyerek buraya gelmişim. Güzel bir tablo yaşamak için geldim ama oy kullanma hakkım elimden alınıyor. Benim Beşiktaşlı olmadığımı kabul etsinler, her türlü cezayı almaya razıyım” ifadelerini kullandı. 

Şafak Mahmutyazıcıoğlu ile bir üye arasında gerginlik!

Öte yandan Beşiktaş Hukuk İşlerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Şafak Mahmutyazıcıoğlu, bir üyeyle gergin anlar yaşadı. Türk Metal Sendikası üyelerinin salondan çıkarılmasını isteyen bazı üyeler, oy kullanılan alanları kontrol ederken, perdeleri kaldırıp içerideki kişilere baktı. Bunun üzerine Şafak Mahmutyazıcıoğlu ise, "Perdeyi nasıl kaldırırsın. İnsanlar gizli oy kullanıyorlar, yaptığınız iş yanlış" ifadelerini kullandı.

Kongre üyesinin de Şafak Mahmutyazıcıoğlu'na tepki göstermesi üzerine ortam gerildi. Araya girenler olayın büyümesini engelledi. 

Oy verme işlemi sona erdi

Oy verme işlemi sona erdi

Beşiktaş Kulübünün olağan seçimli genel kurul toplantısında oy verme işlemi sona erdi. BJK Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi'nde gerçekleştirilen olağan seçimli genel kurulda saat 17.00 itibarıyla sandıklar kapandı ve oy sayma işlemine geçildi.

Sandıklar açılıyor, oylar sayılıyor

Sandıklar açılıyor, oylar sayılıyor

Beşiktaş Kulübünün olağan seçimli genel kurulunda sandıklar açılıyor.

1 nolu sandık: Hürser Tekin Oktay: 53- Fikret Orman: 222

2 nolu sandık: Hürser Tekin Oktay: 72 - Fikret Orman: 198

3 nolu sandık: Hürser Tekin Oktay: 60 -  Fikret Orman: 182

4 nolu sandık: Hürser Tekin Oktay: 54 - Fikret Orman: 160

5 nolu sandık: Fikret Orman:142 - Hürser Tekinoktay: 53

6 nolu sandık: Fikret Orman 118 - Hürser Tekinoktay 50

7 nolu sandık: Fikret Orman: 129- Hürser Tekinoktay: 51

8 nolu sandık: Fikret Orman: 123 - Hürser Tekinoktay: 58

Beşiktaş Kulübünün olağan seçimli genel kurulunda açılan 10 sandığın sonuçları belli oldu.

BJK Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi'nde gerçekleştirilen kongrede açılan 10 sandık sonucunda Fikret Orman bin 517, Hürser Tekinoktay ise 574 oy aldı.

 

FLAŞ! Fikret Orman yeniden başkan

 Beşiktaş'ta gerçekleşen Olağan Seçimli Genel Kurul'da oyların sayımına devam edilirken, 17. sandığın sayılması sonucunda Fikret Orman oyların yarısından fazlasını alarak yeniden başkan oldu. 

Beşiktaş'ta Fikret Orman, 5. kez seçim zaferine uzanmayı başardı. Bugün yapılan Olağan Seçimli Genel Kurul'da Hürser Tekinoktay'la yarışan Orman, açılan 17 sandık sonucunda başkanlık yarışını kazanmayı garantiledi. Açılan 17 sandıktan 2 bin 423 oy alan Fikret Orman, seçimi kazandı. Toplam kullanılan 4 bin 899 oyun şu ana kadar 71'i geçersiz ya da boş olarak çıkarken, kalan 4 bin 828 oyun yarısından fazlasını 17 sandıkta toplamayı başaran Fikret Orman, 3 yıl daha Beşiktaş başkanı olarak görev yapacak. 

AJANSSPOR

Hürser Tekinoktay'ın seçim sonrası sosyal medya paylaşımı.

5. kez Beşiktaş başkanı seçilen Fikret Orman'dan ilk açıklama:

"Son başkanlık dönemim olduğu için maddi anlamda kısıtlamaya gideceğiz. Ekonomiyi düzeltmemiz lazım. Şimdi artık daha radikal olma zamanı. Bütçeyi küçülteceğiz. İsrafları kısacağız. 

 Beşiktaş’ta gerçekleşen Olağan Seçimli Genel Kurul’u 2882 oyla kazanan Fikret Orman, sonuçların açıklanmasının ardından konuştu. Seçimin kazananının Beşiktaş olduğunu söyleyen Orman, son dönemi olduğunu yineleyerek, “Son dönemimde daha radikal kararlar alacağım” dedi. 


Beşiktaş’ta yeniden başkanlığa seçilen Fikret Orman, resmi sonuçların açıklanmasının ardından konuştu. 4 bin 899 oyun 2882’sini alan Orman, seçimin hayırlı olmasını dileyerek sözlerine başladı. Denetim Kurulu, Sicil Kurulu ve Disiplin Kurulu seçimlerine de hayırlı olsun diyen Fikret Orman, “Demokratik bir seçim oldu ve herkes hür iradesini kullandı. Bu seçimlerin tek kazananı Beşiktaş’tır. Fikirler çatışabilir ama neticede hepimiz Beşiktaş için uğraşıyoruz. Bu benim son seçimim, bundan sonra bir seçimim yok. Bundan sonraki süreçte, 2022 senesinde Beşiktaş’ı yeni bir başkan yönetecek. Vermek istediğim mesaj şu, artık benimle yapılacak bir seçim olmadığına göre el birliğiyle geçireceğimiz bir 3 sene olmasını diliyorum. Seçimlerin kazananı kaybedeni olur, seçim bunun için yapılır. Kazançlı olan şey demokratik bir seçim olmasıdır. Benimle beraber olan arkadaşlara da rica edeceğim. Bunun bir zafer olduğunu görmemeleri gerekir. Beşiktaş için 1000’e yakın gün var önümüzde. İlk günkünden daha hırslı olarak elimizden gelen gayreti yapacağız. Benim de son dönemim olduğu için daha radikal kararlar alacağız, masrafları kısacağız ve bütçede daralmaya gideceğiz. Yeni bir hocayla sezona başlayacağız, bütçemiz içinde iyi bir takım kurmak için çalışacağız. Burada emek döken başka divanımız olmak üzere, bütün sandıktaki arkadaşlara teşekkür ediyorum. İnşallah Beşiktaş için güzel günler olur” ifadelerini kullandı. Orman’ın sözlerinin ardından yeni yönetim kurulu basın mensuplarına poz verdi. 

8. Hafta / Macaristan - Azerbaycan: 1-0 (Özet)