Video - Bas Dost, Sporting'de kalıyor! Anlaşma tamam...

21.07.2018 - 09:06 | Son Güncellenme: 21.07.2018 - 12:06

Fenerbahçe’nin forvet transferi için düşündüğü isimlerden biri olan Bas Dost, Sporting CP ile olan sözleşmesini yenileme kararı aldı.

Fenerbahçe’nin forvet transferi için düşündüğü isimlerden biri olan Bas Dost, Sporting CP ile olan sözleşmesini yenileme kararı aldı.

 

O Jogo gazetesinin haberine göre Sporting Başkanı Sousa Cintra, Hollandalı oyuncu ve avukatlarıyla Cuma akşamı bir araya geldi. Taraflar 2021’e kadar yeni sözleşme konusunda mutabık kalırken resmi açıklamanın bugün yapılması bekleniyor.

Dost’un sözleşme fesih bedeli olarak 60 milyon Euro belirlendi.

29 yaşındaki golcü, geçtiğimiz sezon yaşanan olaylar nedeniyle sözleşmesini feshetme kararı almıştı. Ancak yeni yönetimle birlikte önce Bruno Fernandes şimdi de kendisi yeni sözleşmeye imza attılar.

Sporting resmen açıkladı!

Öte yandan Sporting cephesi de yayınladığı bir videoyla Dost'un takımda kaldığını duyurdu.

İmza töreninde konuşan başkan Cintra, "Benim için çok mutlu bir gün. Sporting kendi değerlerini unutmamalı. Bas Dost fantastik bir insan. Bizden hiçbir talebi olmadı. Aynı sözleşmeye imza attı. Bütün kalbi ve ruhuyla Sporting’in şampiyon olması için çalışacak" ifadelerini kullandı.

Daha sonra söz alan Bas Dost ise, "Öyle bir zaman gelmişti ki bir daha asla burada oturmayacağımı düşünmüştüm. Çünkü birçok kötü olay yaşandı. Ancak bir süredir ailemle bu konuyu değerlendirdik. Burası benim kulübüm. Burada çok şey öğrendim ve kulübümü seviyorum. Kulüp için çalışanları, her deplasmanımıza gelen taraftarları... Tek negatif durum bana ve arkadaşlarıma yapılan saldırıydı" dedi. 

Dost kendisine çok fazla transfer teklifi geldiğini söylerken, “Durum diğer kulüpler için oldukça iyiydi. Beni Sporting’den koparmaya çalıştılar, iyi teklifler sundular. Bu bir gerçek. Ana onların teklifi beni fazla ilgilendirmedi ve ben Sporting’de kalmayı seçtim.”

AJANSSPOR

Senin için hazırladığımız haberler