VİDEO - Fenerbahçe'de Topuk Yaylası Kampı sona erdi! Son gelişmeler...

Son dakika Fenerbahçe haberleri... Sarı-lacivertliler, yeni sezon hazırlıklarını sürdürdüğü Topuk Yaylası Kampı'nı bitirdi. Ajansspor Muhabiri Barış Şehirlioğlu, Fenerbahçe'nin kampındaki son gelişmeleri aktardı. İşte detaylar...
29 Ağustos 2020 13:15- Son Güncelleme - 29 Ağustos 2020 13:30
Google news abonelik

Barış ŞEHİRLİOĞLU - AJANSSPOR

Fenerbahçe yeni sezon hazırlıklarının ilk etabına 8 Ağustos'ta başladı ve 17 Ağustos'a kadar İstanbul'da çalıştı.

Sarı-lacivertliler için Topuk Yaylası kampı son derece önem arz ediyordu. 18 Ağustos'ta Fenerbahçe için Düzce'deki Topuk Yaylası kampı başladı. Kampta Fenerbahçe Teknik Direktörü Erol Bulut'un hedefi futbolcuların daha da kaynaşmasını sağlamak ve sistemini oturtmaktı.

Motivasyon yüklemesi (Kamptan son notlar video-1)

 

Fenerbahçe Topuk Yaylası'nda günde çift antrenman yaptı. Kondisyoner Pantelis Pantelopoulos adeta futbolcularının pestilini çıkarırken Teknik Direktör Erol Bulut da çalışmalarda oyuncularına istediklerini aktardı. 45 yaşındaki teknik adam kamp boyunca oyuncuları ile birebir ve toplu konuşmalar yaparak onların motivasyonunu yukarıda tutmaya özen gösterdi.

"Halı sahada oynamıyoruz"

Antrenman sırasında oyuncularına sert uyarılarda da bulunan Erol Bulut bir çalışma sırasında isteklerini yapamayan Murat Sağlam'a "Halı sahada top oynamıyoruz" şeklinde çıkış da yaptı. Bulut disiplinden taviz vermedi. Oyuncularına kurallar koyan 45 yaşındaki çalıştırıcı yemek saatleri, uyku saatleri ve antrenman saatlerine uyulmasına özellikle oyuncularından talep etti. Genç çalıştırıcının istekleri tesis hayatında ve antrenmanlarda oyuncular tarafından yerine getirildi.

İletişim vurgusu

İletişim vurgusu

Fenerbahçe'de oyuncuların antrenmanlarda, barbekü partisinde, tesislerde ve kulüp yayın organlarında verdiği röportajlarda birbirleri ile iletişimlerinin son derece iyi olduğu görüldü. Oyuncular birbirleri ile şakalaşırken espirilerde zaman zaman havada uçuşuyor. Sarı lacivertlilerde Erol Bulut ile birlikte takımda aile havası yakalanmaya başlanırken takım ruhunu yakalma yolunda da hızla ilerliyor.

Hedef şampiyonluk

Kampta basın ile ilişkilere geçmiş yılların aksine daha fazla önem verildi. Yeni transferler Mert Hakan, Gökhan Gönül, Caner Erkin, Filip Novak, Sinan Gümüş, Lemos ve Mame Thiam basın toplantısı düzenledi. Oyuncuların yaptığı açıklamada ortak bir düşünce vardı: Şampiyon olmak.

Sistem nasıl olacak?

Fenerbahçe Teknik Direktör Erol Bulut da basın ile sohbet toplantısında bir araya geldi.

45 yaşındaki çalıştırıcı Ajansspor Muhabiri Barış Şehirlioğlu'nun 'Ana sisteminiz 3-5-2 mi ve Süper Lig'in kaçında haftasında takım hazır olacak?' sorusuna, "Ana sistemimiz 3-5-2 değil, 4-3-3 ve 4-2-3-1 ana sistemimiz olacak. Süper Lig'in 4. ya da 5. haftasında hazır oluruz" ifadelerini kullandı. Bulut aynı zamanda hedeflerinin şampiyon olmak olduğunun vurgularken onun dışındaki sonuçları başarısızlık olarak niteledi. Erol Bulut'un konuşmalarına ve vücut diline bakıldığında özgüveni yüksek, kararlı, cesur, disiplinli, sistemli, iletişiminin iyi olduğu görüldü. 45 yaşındaki çalıştırıcının neşeli ve esipirili halleri gözlerden kaçmadı.

Olumlu sinyaller var

Olumlu sinyaller var

Fenerbahçe Topuk Yaylası Kampı'nda Fatih Karagümrük ve Alanyaspor ile iki hazırlık maçı oynadı. İki karşılaşmada da olumlu sinyaller veren sarı lacivertliler özellikle Alnayaspor karşısında Erol Bulut'un istediği rakibe şok pres, hızlı top dolaştırma ve bol pozisyonlu oyun ortaya koydu. Fenerbahçe'de Erol Bulut'un kafasındaki oyunun yavaş yavaş futbolcular sahaya yansıtmaya çalıştığı görüldü.

2-3 transfer daha gelecek

Fenerbahçe'nin yeni transferlerinin durumu merak ediliyordu. Enner Valencia ve Jose Sosa transfer sürecinden dolayı kampa yetişmedi. Bu iki isim dışındaki yeni oyuncular Topuk Yaylası Kampı'na katılırken; isteği, hırsları ve performansları ile teknik heyetten olumlu not aldı.

Sarı lacivertliler kadrosuna 2-3 ismi katarak transferi kapatmayı planlıyor.

Kampın En'leri:

Kampın yıldızı: Kuşkusuz Ferdi Kadıoğlu ve Mert Halan Yandaş oldu. Hem antrenmanlarda hem de hazırlık maçlarında yeni sezona şimdiden hazır olduklarını gösterdiler ve Erol Bulut'un en büyük kozları olacak.

Kampın çalışkanları: Zanka, Gökhan Gönül, Caner Erkin, Mame Thiam, Serdar Aziz, Ozan Tufan, Gustavo, Murat Sağlam, Tolga Ciğerci, Deniz Türüç, Zajc ve Oğuz Kağan Güçtekin

Kampın en eğlencelisi: Elbette Mame Thiam. Kampa katıldığı günden bu yana arakdaşları ile iyi iletişim kuran Senegalli yıldız antrenmanlarda ve tesislerde kampın en eğlencekisi olurken zaman zaman çocuksu tavırlarıyla takım arkadaşlarını güldürdü.

Kampta beklentilerin altında kalanlar: Sadık Çiftpınar, Mevlüt Erdinç, Jailson, Frey ve Rodrigues

Sorunlar da var (Kamptan son notlar video-2)

Lazio'ya transferi gündemde olan Vedat Muriç ise kampta sakatlığı nedeniyle antrenmanlarda yer alamasa da tedavisini yaptırdı ve özel program dahilinde çalıştı. Olumlu bir kamp dönemi geçiren Fenerbahçe'de elbette sorunsuz değil. Eksiklerini gören Fenerbahçe Teknik Direktörü Erol Bulut, Süper Lig öncesi bunları en aza indirerek başlangıç yapacak. 45 yaşındaki çalıştırıcı artık Samandıra'da takıma yeni gelecek oyuncularla birlikte 40 maçlık maratona hazırlanacak.

Penaltı kurtardı sonra... İşte ayarsız kaleci!