Kadınlar Türkiye Boks Şampiyonası başladı

23.01.2018 - 15:20 | Son Güncellenme: 23.01.2018 - 15:20

Türkiye Boks Federasyonu tarafından düzenlenen yıldız kızlar, genç kızlar ve büyükler Türkiye Boks Şampiyonası 54 ilden 597 sporcunun katılımıyla Nevşehir’de start aldı. Organizasyon sorumlusu İsmail Nazlı, şampiyona hakkında açıklamalar yaptı.  

 

Türkiye’yi temsil etme hakkı kazanacaklar

Nevşehir Damat İbrahim Paşa Spor Salonu'nda düzenlenen Kadınlar Türkiye Boks Şampiyonası, 54 ilden 597 sporcunun katılımıyla başladı. Nevşehir’de düzenlenen şampiyonada dereceye giren sporcular Avrupa ve dünya şampiyonalarında Türkiye’yi temsil etme hakkını elde edecekler.

“Çekirdek kadroyu oluşturacaklar”

Türkiye Boks Federasyonu Organizasyonlar Sorumlusu İsmail Nazlı, Nevşehir’de düzenlenen Türkiye Şampiyonası hakkında yaptığın açıklamada, “Nevşehir’de yıldız, genç ve büyük bayanlar Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası için geldik. Burada 54 ilden 597 sporcunun katılımıyla şampiyonayı gerçekleştiriyoruz. Dereceye girecek olan yıldız sporcularımız Avrupa şampiyonasında, genç sporcularımız da Nisan ayında İtalya’da yapılacak olan Avrupa şampiyonasında bizi temsil edecekler. Ekim ayında da Arjantin’de yapılacak olan Gençlik Olimpiyatları'nda mücadele etmeye çalışacaklar. Büyük bayanlarda ki sporcumuz ise hem Avrupa hem de dünya şampiyonası katılım için mücadele edecekler. Aynı zamanda buradaki tüm sporcularımız ile 2020 sonrası olimpiyatlara katılımın çekirdek kadrosunu oluşturacaklar” diye konuştu.

Nevşehir’de düzenlenen şampiyona 27 Ocak Cumartesi günü sona erecek.

Senin için hazırladığımız haberler