Video - Metin Diyadin: 10 kişi kalmamıza rağmen kazandık

22 Aralık 2017 22:31- Son Güncelleme - 22 Aralık 2017 22:31
Google news abonelik
Video - Metin Diyadin: 10 kişi kalmamıza rağmen kazandık

Giresunspor'un teknik direktörü Metin Diyadin, TFF 1. Lig'in 17. haftasında sahasında Gaziantepspor'u 2-0 mağlup ettikleri maçta 10 kişi kalmalarına rağmen yine de kazanmayı başardıklarını söyledi. Diyadin, ilk yarıyı iyi şekilde bitirdiklerini belirtti.

Giresunspor'un Teknik Direktörü Metin Diyadin'in açıklamalarının videosu

 

“Bu tür maçlar ciddiye alınmalı”

Diyadin, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında, gol yollarında yaşadıkları sıkıntının Gaziantepspor maçında da ortaya çıktığını belirterek, "Maçta 10 kişi kalmamıza rağmen yine de kazanmayı başardık. Kağıt üzerinde bu tip maçlar rahat geçer gibi görünür ama gol bulamadığınız zaman zorlaşıyor, ilk yarı itibarıyla öyle de oldu. Bu tür maçlar ciddiye alınmalı, aldık da zaten." dedi.

Diyadin, gol kaçırma hastalıkları olduğunu dile getirerek, "10 kişiyle de galip gelmek güzel." diye konuştu.

Aldıkları galibiyetle puanlarını 30'a çıkardıklarını ve bunun kendileri açısından iyi olduğunu kaydeden Diyadin, şunları söyledi:

“İlk yarıyı iyi bitirdik”

"Sezon başından beri bu ligleri takip eden herkesin takdir ettiği bir takımız. Bu ligin en iyi futbol oynayan takımıyız. Biz sadece skor yönünde sıkıntı yaşadık. 5-6 puan kaybımız var. Yine hakem hatalarından 3-5 puanımız da öyle gitti. Netice itibarıyla 30 puanla ilk yarıyı tamamladık. En maksimum bir üst lige çıkma adına puan 34'tür."

Diyadin, ilk yarıda oyuncuların gayreti, çabası ve oynadıkları futboldan memnun olduğunu belirterek, "Sadece zaman zaman dile getirdim skor üretmede sıkıntımız oldu. Onunda devre arası gereği yapılır. İlk yarıyı iyi bitirdiğimizi düşünüyorum." ifadelerini kullandı.