AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Tyson Fury şampiyonluk maçında Dillian Whyte'ı 6 rauntta nakavt etti!

Ajansspor Editör
Özgür Koç
İlk Yayınlanma : 24 Nis 2022 - 10:02 / Son Güncelleme : 24 Nis 2022 - 10:20

Büyük bir heyecan ve merakla beklenen WBC ağır sıklet unvan maçında maçında Dillian White'ı 6. rauntta nakavt eden Britanyalı boksör Tyson Fury şampiyon oldu. İşte detaylar...

Büyük Britanyalı Tyson Fury, Dünya Boks Konseyi (WBC) ağır sıklet şampiyonu unvanını korumak için vatandaşı Dillian Whyte ile karşılaştı. Tyson Fury, Dillian Whyte'ı nakavt ederek WBC Dünya ağır siklet kemerini korudu.

6. rauntta nakavt etti

Londra'da Wembley Stadı'nda yapılan 94 bin biletli seyircinin tribünden, milyonların ise televizyondan takip etitği maçta, karşılaşma öncesinde son maçına çıktığını açıklayan 33 yaşındaki Tyson Fury, Dillian White'ı 6. rauntta nakavt ederek unvanını korudu.

Kariyerini namağlup şampiyon bitirdi

Daha önce kariyerinin son maçına çıktığını açıklayan Tyson Fury, çıktığı 33 maçta 32 galibiyet ve 1 beraberlik alarak boks hayatını namağlup bir şekilde bitirmeyi başardı.

"Artık yokum"

Tyson Fury yaptığı açıklamada "Bu, kariyerimin son maçı. Bundan sonra emekli oluyorum. Bankada 150 milyonum var, sağlıklı ve gencim. Yurtdışında büyük bir yat alacağım. Kimseye kanıtlayacağım bir şey yok, artık yokum." ifadelerini kullanmıştı.