AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Muhammed Ali'nin torunu Nico Ali Walsh rakibini ilk raundda nakavt etti

Ajansspor Editör
Özgür Koç
İlk Yayınlanma : 02 May 2022 - 11:26 / Son Güncelleme : 02 May 2022 - 11:39

Boksun efsane ismi Muhammed Ali'nin torunu Nico Ali Walsh, profesyonel kariyerinin beşinci maçını saniyeler içinde nakavtla kazandı. Detaylar haberimizde...

Muhammed Ali'nin 21 yaşındaki torunu profesyonel kariyerinin 5. karşılaşmasında Alejandro Ibarra ile Las Vegas MGM Grand Garden Arena'da kozlarını paylaştı.

Saniyeler içinde nakavt etti

Muhammed Ali'nin 9 çocuğunun en büyüğü olan Rasheda Ali'nin oğlu nico Ali Walsh, ABD'li rakibi Alejandro Ibarra'yı ilk rauntta saniyeler içerisinde nakavtla mağlup ederek yenilmezliğini sürdürdü.

Galibiyeti dedesine armağan etti

Dedesi gibi sol kroşesini etkili kullanan Nico, aldığı galibiyeti 2016 yılında hayatını kaybeden Muhammed Ali'ye armağan ederken, "Bu, verdiğim tüm emeğin bir kanıtı. Siz çaba sarf ettiğinizde böyle şeyler oluyor. Büyükbabamı hayata döndürüyorum ve bu yüzden annem çok duygulanıyor. Çünkü babasını tekrar görüyor ve babasının adını benle duyuyor." ifadelerini kullandı.

 

İşte Nico Ali Walsh'un Ibarra karşısında aldığı galibiyet...

Nico Ali Walsh kimdir?

Nico Ali Walsh, 11 Ağustos 2000'de Chicago Illinois'de doğdu. Annesi Rasheda ve babası ise emekli bir ABD Deniz Piyadesi Bob Walsh'tur.

Nico, 3 Haziran 2016'da vefat eden dedesi Muhammed Ali'nin boks DNA'sını keşfetmekte gecikmedi.

11 yaşında boksa başlamasına rağmen eğitimini aksatmadı. Nico Ali Walsh, Nevada Üniversitesi'ne kaydoldu ve gelecek yaz işletme bölümünden mezun olacak.

Nico, profesyonel boksa ilk adımlarını Meksikalı antrenör Abel Sanchez ile birlikte attı. Ardından Tyson Fury'nin antrenörü SugarHill Steward ile ringlere çıktı. Nico Ali Walsh, 14 Ağustos 2021'de profesyonel olarak ilk kez bir maça çıktı ve rakibi Jordan Weeks'i dört rauntta nakavt etti.