• Diğerleri

Vincenzo Spadafora: "Amacımız ligi başlatmak ve bitirmek"

19 Mayıs 2020 16:30- Son Güncelleme - 19 Mayıs 2020 16:34
Google news abonelik

İtalya Spor Bakanı Vincenzo Spadafora, amaçlarının sadece ligi yeniden başlatmak olmadıkğını ve ligi bitirmek olduğunu söyledi. 

AJANSSPOR / DIŞ HABER

Konuyla ilgili Italpress'e konuşan Spadafora, "Hepimiz şampiyonanın en kısa sürede tekrar başlayabileceğini teyit edebiliriz, ancak Başbakan Conte'nin de dediği gibi henüz kesin bir şey yok. Bulaşma yeniden olabilir. Maçları beklenen tarihte oynatabiliriz ama o sürece kadar kademe kademe ilerlemeliyiz. Sorumluluklarımızı bilerek hareket etmeliyiz." dedi.

"Maçlar oynanırken bir futbolcuda koronavirüs testi pozitif çıkarsa bu şampiyonayı tehlikeye atar mı?" sorusuna Spadafora, "Futbolcular her şeyden önce sağlığından ödün vermeli. Oyuncular arasında pozitif vaka yaşanırsa, maçların devam edeceğini düşünüyorum. Bu nedenle tüm olası ve onaylanmış çözümleri dikkate alıyoruz. Hedefimiz ligi sadece yeniden başlatmak değil, aynı zamanda bitirmek" şeklinde konuştu.

Spadafora son olarak, "İşler iyi giderse protokol değiştirilecek. Ama şimdi dikkatli olmalıyız, çünkü virüsün evriminden henüz emin değiliz. Bu yüzden yavaş yavaş ilerlemeyi seçtik." ile sözlerini tamamladı. 

Anthony Joshua vs. Joseph Parker - Full Fight - Matchroom Boxing