Visca ve İrfan Can için transfer açıklaması!

Spor yazarı Şansal Büyüka, Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ ile yaptığı sohbeti köşesine taşıdı. Gümüşdağ, Edin Visca ile İrfan Can Kahveci'nin geleceği hakkında konuştu. Ayrıca ligin durumu ve Clichy konusunda da açıklamalar yaptı.
18 Mayıs 2020 09:28- Son Güncelleme - 18 Mayıs 2020 09:33
Google news abonelik

Milliyet gazetesi yazarı Şansal Büyüka, Süper Lig'de şampiyonluk iddiasını koruyan takımlardan biri olan Medipol Başakşehir'in Başkanı Göksel Gümüşdağ ile yaptığı görüşmeyi yazdı. Edin Visca ve İrfan Can Kahveci takımdan ayrılacak mı? Ligin başlamasıyla ilgili ne düşünüyor? Clicy konusunda transfer gelişmesi var mı? Detaylar haberde... 

Visca ve İrfan Can için transfer teklifi var mı?

Göksel Gümüşdağ, Büyüka'nın Visca ve İrfan Can ile ilgili sorusuna, "Ne Fenerbahçe, ne de bir başka kulüp... En ufak bir teklif yok. Hepsi yalan, hepsi palavra" yanıtı verdi.

Transfer teklifi gelirse ne yanıt verecekler?

'Peki ya teklif gelirse?' sorusuna ise Göksel Gümüşdağ, "Bu konuların sırası değil... Ortada şampiyonlukta çok iddialı olan bir takımımız var. Şu anda sadece lige ve Avrupa Kupası’na odaklıyız. Kaldı ki teklif yok" yanıtını verdi. 

Başakşehir'de sözleşmesi bitecek futbolcular var

Başakşehir'de sözleşmesi bitecek futbolcular var

Öte yandan  Başakşehir’de sezon sonu Clichy, Demba Ba, Gökhan İnler, Robinho ve Elia’nın sözleşmeleri bitecek.

Clichy, takımda kalacak mı?

Başkan Gümüşdağ, Clichy ile eğer kontratında bir indirime giderse seneye de devam etmek istediklerini vurguladı.

Crivelli'den memnunlar

Ayrıca Gümüşdağ, 'Tabanca gibi adam' tanımlamasını yaptığı Enzo Crivelli’den çok umutlu olduklarını, henüz 24 yaşında olan Fransız golcü ile 4 yıllık sözleşmeleri bulunduğunu ve önümüzdeki sezon için de ellerinde çok ciddi alternatifler ve gençler olduğunu belirtti.

Göksel Gümüşdağ, ligin geleceği için ne dedi?

Göksel Gümüşdağ, ligin geleceği için ne dedi?

Göksel Gümüşdağ, ligin başlamasından yana... Ancak; herkes gibi, "Çok kontrollü, çok tedbirli, insan odaklı olmalıyız" görüşünü paylaşıyor. 

Hızlandırılmış lige de sıcak bakıyor

Gümüşdağ'a göre ligin oynanmasında ve bitirilmesinde takvim olarak bir sıkıntı yok. Başkan gerekirse, "Hızlandırılmış bir lig", yani bir haftada iki maç ya da İstanbul merkezli maçlarla bu ligin biteceğine inanıyor.