AjanssporAjansspor uygulamasını indir

İşte Mehmet Demirkol'un Hatayspor - Fenerbahçe maçı yorumları

Ajansspor Editör
Deniz ŞEN
İlk Yayınlanma : 28 Eyl 2021 - 23:07 / Son Güncelleme : 29 Eyl 2021 - 08:43

Mehmet Demirkol, Socrates Youtube kanalında Hatayspor Fenerbahçe maçını değerlendirdi. Demirkol, Fatih Terim ve Vitor Pereira ile ilgili de konuştu.

AJANSSPOR - HABER

Yorumcu Mehmet Demirkol, Socrates Youtube kanalında Fenerbahçe'nin Hatayspor deplasmanında 2-1 kazandığı maçı değerlendirdi.

"Kim'in pozisyonu koyu da olsa gri"

Kim Min-Jae'nin itirazlara yol açan pozisyonu için "Bence penaltı" diyen Demirkol,  konuşmasına şöyle devam etti: "Futbol ayakta oynanan bir oyun. Kendini yere atıyorsan bazı riskleri göze alıyorsun. Benim bakış açım bu. Ancak bir futbolcu atladığında ellerini açmak zorunda. Dolayısıyla elleri doğal. Şu soruyu sormamız gerek. Arkasında Hataysporlu oyuncu olsa ne karar verilecekti? Koyu da olsa gri. VAR'dan çağrılmama nedeni bu."

"Muhammed Gümüşkaya A Milli Takım'a gidebilir"

Demirkol, Fenerbahçe'nin rakip analizini çok iyi yaptığını belirterek "Muhammed Gümüşkaya çok iyi oynadı. Kuntz'un onu A Milli Takım'a çağırabileceğini düşünüyorum. Çok yüksek ihtimal bu" dedi.

"Berisha orta sahanın ortasında oynadı"

Hatayspor'un orta saha merkezini iki kişiyle tuttuğunu söyleyen Demirkol şöyle konuştu: "Maçı Hatayspor'un ağır savunması ve Fenerbahçe'nin oraya sarkması üzerinden değerlendirmek ezber olur. Fenerbahçe'nin orta sahayı ne kadar hızlı geçtiğine bakmak lazım. Fenerbahçe orayı çok hızlı geçti. Ve ikinci yarıda Berisha orta sahanın ortasında oynadı. Fenerbahçe oradan çok iyi çıktı. Valencia, Rossi biraz daha birbirine bakarak oynasalar ilk yarıda 4 olabilirdi, ikinci yarıda da fark artabilirdi. Hatay'ın zaaflarına çok uygun bir Fenerbahçe vardı."

"Fenerbahçe'nin 'B' planına ihtiyacı var"

Demirkol, Vitor Pereira'nın Caulker değil  Kim Min-Jae'yi istemesinin nedeninin bu oyun olduğunu vurgulayarak  "Fenerbahçe her maçta bu planı uygulayamaz. Bir 'B' planına ihtiyaç oluyor" dedi.

"Valencia çıkınca Serdar Dursun girmeli"

Valencia'nın vazgeçilmez olduğunu belirten yorumcu "Valencia çıktıktan sonra Serdar Dursun girmeli. Muhammed Gümüşkaya çok kullanışlı ama Osayi öyle değil. Sola geçtiğinde verdiği pas korkunç. Oradan gol yedi. Sadece oradan yemedi golü Fenerbahçe. Novak uzak kaldı. Altay şaşırdı. Aynısını Helsinki'den yedi. Yerden gelen toplanda bir sorun yaşıyor" diye konuştu.

"Ferdi mükemmel oynuyor"

Demirkol, Fenerbahçe'de en önemli değişimin Ferdi Kadıoğlu'nda yaşandığını söyleyerek konuşmasına şöyle devam etti: "Ferdi mükemmel oynuyor. Hımbıl, Fenerbahçe sadece topu öne yığmışken iş yapan oyuncudan bütün bir koridoru kullanan oyuncuya dönüştü."
 

“Pereira, 1996’daki Terim gibi”

Demirkol sözlerini şöyle tamamladı: “Pereira bana 1996 Fatih Terim’i hatırlatıyor. Terim göreve geldiğinde Avrupa Şampiyonası’ndan sonra Galatasaray’da 9 tane yollanmak istenen oyuncu vardı. Tamamını kullandı. Hatta bunlardan 7-8’i UEFA Kupası’nı alan kadrodaydı. Yani yoktan oyuncuyu bitmiş oyuncuyu diriltti. Bir kaç oyuncuda bunu görüyoruz. Mert Hakan’da da bir gelişim var ama bir sorun var Mert Hakan’da. Pilates çalışması gerek. Bacakları açılmıyor. Arka kaslarda kısalık var. Adımını uzun atamıyor. Bu faullere yol açıyor, vuruşların kalçadan daha kötü çıkmasına yol açıyor. Onda da bir yükselme var.”