• Diğerleri

Vize alanlar belli oldu..

Tekvando 2016 Rio Olimpiyat Oyunları Avrupa Kıtası Elemeleri'nde, erkekler 58 ve 68, kadınlarda ise 67, 67 kilolarda olimpiyat vizesi alan sporcular belli oldu.
16 Ocak 2016 21:40- Son Güncelleme - 16 Ocak 2016 21:40
Google news abonelik
Vize alanlar belli oldu..

İstanbul'da WOW Airport Hotel'de düzenlenen turnuvada, erkeklerde 58 kilo yarı finalde İspanyalı Jesus Tortosa Cabrera ile İsrailli Ron Atias finale çıkmayı garantileyerek, olimpiyatlara gitmeye hak kazandı. Finalde İsrailli sporcu Atias, Cabrera'yı mağlup etti. 

68 kiloda ise Hırvat sporcu Filip Grgic ile Polonyalı Karol Robak final çıktı. Böylelikle her iki sporcu da Rio Olimpiyatları'na gidiş biletini aldı. Oynanan final müsabakasında Robak, rakibini yenerek birinci oldu.

Kadınlarda 67 kiloda Azeri Farida Azizova ile Türk asıllı Alman sporcu Rabia Güleç olimpiyat vizesini elde etti. Finalde karşılaşan iki sporcunun mücadelesinde ise Azizova, Rabia Güleç'i yendi. 67 kiloda da Norveçli Tina Skaar ile Hollandalı tekvandocu Reshmie Oogink, Brezilya'da düzenlenecek olimpiyatlarda ülkelerini temsil etmeye hak kazandı. Skaar, finalde Oogink'i yendi.

Bakan Kılıç sporcuları yalnız bırakmadı

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, organizasyonun yarı final müsabakalarını izledi.

Kılıç, müsabakaları Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin, Dünya Tekvando Federasyonu Başkanı Dr. Chungwon Choue ve Avrupa Tekvando Federasyonu Başkanı Sakis Pragalos ile takip etti.

Organizasyonun son gününde yarın 80 kiloda milli sporcu Yunus Sarı, ön eleme turunda ilk maçında Andorralı Jorge Gonzalez ile karşılaşacak.

Yarım metreden öyle bir gol kaçırdı ki...