Volkan Demirel'den 'Fernando Muslera' itirafı: Benden daha iyi

İsa Kethüda
13.09.2023 - 12:15 | Son Güncellenme: 13.09.2023 - 12:41

Süper Lig ekibi Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel, Galatasaray'ın Uruguaylı kalecisi Fernando Muslera'nın kendisinden daha iyi olduğunu söyledi.

Volkan Demirel'den 'Fernando Muslera' itirafı: Benden daha iyi

Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel, Altay Bayındır'ın Fenerbahçe'den ayrılmasına üzüldüğünü söylerken, futbolculuk döneminde rekabet ettiği Galatasaray'ın Uruguaylı kalecisi Muslera'nın kendisinden daha iyi olduğunu belirtti.

Süper Lig ekibi Hatayspor'un Teknik Direktörü Volkan Demirel, Asist Analiz'e açıklamalar yaptı. 

"Bunu yaşayanlar daha iyi bilir"

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremler sonrası çok zor bir süreç geçirdiklerini dile getiren Volkan Demirel, "Bunu yaşayanlar daha iyi bilir. Hayatlarını kaybedenlere başsağlığı, zorda olanlar için şifa ve eski hayatlarına dönmelerini diliyoruz.

İlgini Çekebilir
Beşiktaş'ta yılın iç transferi!
Habere Git

"Kaybedilen hayatları geri veremeyiz"

Bu insanlara bazı şeyleri verebiliriz fakat kaybedilen hayatları geri veremeyiz. Onlara yanlarında olduğumuzu hissettirmemiz gerekiyor. Vicdan sahibi olan herkesin elinden geleni yapması gerektiğini düşündüğüm için ben de bunu yapmaya çalışıyorum" diye konuştu.

"Bertuğ vizyonu olan bir kulübe gitti"

Volkan Demirel, Hatayspor'un transferleri ile ilgili olarak, "Bertuğ'u sattık, Bertuğ benim için çok önemliydi. O bölge için bir oyuncuyla anlaştık, oradan geliyorum. Bertuğ'a benzeyen bir oyuncu. Belki ileri uca kenarda oynayan ve 10 numarada oynayabilen bir oyuncu daha alıp transferi kapatacağız. Bertuğ da hak ettiği, vizyonu olan bir kulübe gitti" dedi.

"Altay gittiği için üzgünüm"

Fenerbahçe'den Manchester United'a transfer olan Altay Bayındır hakkında konuşan Demirel, "Altay, Fenerbahçe için bir değerdi. Uğurcan da aynı şekilde. İrfan da iyi gidiyor. Altay, Manchester'a gittiği için sevinçliyim fakat Fenerbahçe'den gittiği için üzgünüm. İngiltere futbolu onu yukarı seviyeye çekecektir" ifadelerini kullandı.

İlgini Çekebilir
F.Bahçe, Al-Musrati için Portekiz'de! İşte yapılan teklif...
Habere Git

"Muslera benden daha iyi kaleci"

Muslera ve Galatasaray'ın durumu ile ilgili konuşan Volkan Demirel, "Muslera benden daha iyi kaleci. Galatasaray'ın değeri. Gitmesi herkesi üzer. Ben kalması ve Galatasaray'da jübile yapması gerektiğini düşünüyorum. Galatasaray ise Okan hocanın doğru planlamasıyla şampiyon oldu. Okan hoca bu oyuncu grubunu iyi yönetti ve liderlik yaptı. Oyuncuları kendine inandırmış ve bence en büyük özelliği de bu" şeklinde konuştu.

"En büyük hedefim yurt dışında çalışmak"

Futbolculuk kariyerinin teknik adamlığına etkisi ve yurt dışı hedefinin sorulması üzerine Demirel, "Oyunu 18 sene geriden izledim. 18 yıllık hafıza karşıma çıkıyor. Ben bir de çok not tutarım, yazarım. Şu an iyi gittiğimizi düşünüyorum. Yurt dışında çalışmak ise en büyük hedefim. Allah'ın izniyle yapabileceğimi düşünüyorum. Anı yaşayalım, yarın ne olacağını kimse bilmiyor. Kırmadan, dökmeden devam edelim" dedi.

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler