Wesley Sneijder futbola geri dönecek mi?

15.07.2020 - 18:10 | Son Güncellenme: 15.07.2020 - 18:24

Hollanda futbolunun son dönemdeki en önemli isimlerinden olan Wesley Sneijder, geçtiğimiz sene futboldan emekli olduğunu duyurmuştu. Ancak son dönemde Sneijder'in yeniden futbola dönebileceği gündem maddelerinden biri. İşte son gelişmeler...

Eren TUNCAY - AJANSSPOR

Kariyerinde birçok başarıya imza atmış, kupalar kazanmış, Real Madrid ve Inter gibi takımlarda forma giymiş olan Wesley Sneijder'in yolu, Türkiye'de Galatasaray formasından da geçmişti.

Galatasaray'da çok sevildi

Türkiye'de geçirdiği 4,5 sezonda Galatasaraylıların sevgilisi hâline gelen Hollandalı futbolcu Wesley Sneijder, 2017 yılında Fransa'nın Nice takımına bedelsiz olarak giderek sarı-kırmızılılardan ayrılmıştı.

Katar'da bitirdi

Kariyerinin en sonunda Katar'a gitme kararı alan Sneijder, Al Gharafa takımıyla futbol hayatını sonlandırdı. 36 yaşında olan Sneijder'in bu kararı bazı kesimlerce 'erken' olarak yorumlanmıştı.

Göbekli hâli gündeme düşmüştü

Wesley Sneijder'in futbolu bıraktıktan sonra iyice kilo alması ve bu görüntülerin yayınlanmasının ardından Hollandalı'nın son hâli sosyal medyada gündem olmuştu.

Teknik direktör olma hayali

Wesley Sneijder, emekli olduktan sonra teknik direktör olma hayalinin bulunduğunu ancak 40'lı yaşlarından sonra bunu planladığını sözlerine eklemişti.

Galatasaray'ın başına geçmeye aday

Wesley Sneijder, teknik direktörlük hayalinden bahsederken, tanıdığı ve bildiği bir takımı çalıştırmak istediği söylemiş ve eklemişti: "En büyük hedefim, iyi bir takımın başına geçmek; bildiğim bir kulübü çalıştırmak. Bir gün Galatasaray'ın teknik direktörü olmak istiyorum ve bu olacak, bunu biliyorum."

Robben futbola döndü

Hollanda futbolunun bir diğer son dönem yıldızı Arjen Robben de, geçtiğimiz sezon 36 yaşındayken emekli olma kararı almıştı. Ancak Robben belli ki futbolsuzluğa daha fazla dayanamadı ve futbola başladığı kulüp olan Groningen'le sözleşme imzalayarak futbola geri döndü.

Wesley Sneijder de dönüyor mu?

Wesley Sneijder, Arjen Robben'in yaptığı gibi 1 yılın ardından futbola geri dönüş yapacak. Bu ay içerisinden amatör bir futbol kulübünde antrenmanlara başlayacağı kaydedilen Sneijder'in henüz hangi takımla futbola döneceği bilinmiyor.

Ancak Sneijder'in de Robben'in yaptığı gibi futbola başladığı Utrecht kulübüyle futbola dönmesi bekleniyor. Utrecht'te görev alan eski futbolcu Jordy Zuidam ise konuyla ilgili, "Formda bir Sneijder bizim takımımız için ilginç olabilir." ifadelerini kullandı.

Senin için hazırladığımız haberler