AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Williams: "O bir dahi, tüm zamanların en iyisi"

Ajansspor Editör
Emrah Karalinc
İlk Yayınlanma : 18 May 2021 - 13:40 / Son Güncelleme : 18 May 2021 - 13:44

Federer, Nadal, Djokovic isimleri arasından en iyisinin kim olduğu tartışılıyor. Serena Williams, favori tenisçisini açıkladı ve övgü dolu sözler söyledi. İşte Williams'a göre en iyi erkek tenisçi...

Tek erkekler tenisinde uzun yıllardır Roger Federer, Rafael Nadal ve Novak Djokovic arasında devam eden rekabette, hangisinin daha iyi olduğuna ilişkin tartışmaya Serena Williams da katıldı. Detaylar haberde... 

Serena Williams'a göre en iyisi kim?

Tek kadınlarda elde ettiği 23 zaferle Margaret Court'un ardından en fazla grand slam turnuvası kazanan tenisçi konumundaki 39 yaşındaki Williams, tek erkeklerde dünyanın en iyisi olarak Federer'i gördüğünü söyledi.

"Federer bir dahi"

Katıldığı İtalya'nın Parma kentindeki Emilia-Romagna Açık tenis turnuvası sırasında konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Williams, "En iyi tenisçi için sadece iki kelimem var: Roger Federer. O, mükemmelliğin, klaslığın özeti harika bir oyuncu ve oyunu gerçekten değiştirdi. Onun gibi oynamaya çalışan, hareketlerini ve vuruş tekniklerini taklit eden birçok oyuncu görüyorsunuz. Federer, bir dahi." değerlendirmesinde bulundu.

"Tüm zamanların en iyisi"

Federer'in büyük hayranı olduğunu vurgulayan Williams, "Bence o, tüm zamanların en iyisi. Bazıları düşünceme katılmayabilir, anlarım. Ama Federer, gerçekten fantastik bir oyuncu ve onun gibi oynamayı çok isterdim." ifadelerini kullandı.