WNBA All-Star Brittney Griner Uyuşturucu Yüzünden Tutuklandı

Feride Kara
07.03.2022 - 00:07 | Son Güncellenme: 07.03.2022 - 00:11

WNBA’in (Kadın Ulusal Basketbol Ligi) tecrübeli ismi Brittney Griner, Rusya’da ham maddesi esrar olan elektronik sigaraları yüzünden geçen ay tutuklandı.

WNBA oyuncularından Brittney Griner geçen ay Rusya’daki bagaj araması sonrası tutuklandı. Eşyaları arasında ham maddesi esrar olan elektronik sigaralar bulunan Griner, Rus yetkililer tarafından Moskova havaalanında tutuklandı.

Menajeri itiraz etmedi

Cumartesi günü Brittney Griner hakkında açıklama yapan Rus Gümrük Servisi, WNBA yıldızının elektronik sigaralarının 10 yıla kadar hapis cezasına sebep olabilecek bir esrardan elde edildiğini aktardı. Rus yetkililer tutuklanan kişinin WNBA oyuncusu Brittney Griner olduğunun belirlendiğini ifade ederken tutuklanma tarihini net olarak belirtmedi. Brittney Griner’ın menajeri Lindsay Kagawa Colas ise bu açıklamalara itiraz etmedi.

‘Durumun farkındayız’

Rus yetkililerin açıklamaları hakkında konuşan menajer Lindsay Kagawa Colas bu konuda şunları söyledi: ‘’ Brittney Griner'ın Rusya'daki durumunun farkındayız. Brittney, onun Rusya'daki yasal temsilcisi, ailesi, takımları WNBA ve NBA ile yakın temas halindeyiz. Bu devam eden bir yasal mesele olduğu için davanın ayrıntıları hakkında daha fazla yorum yapamıyoruz. Ancak onu eve götürmek için çalışırken zihinsel ve fiziksel sağlığının birincil endişemiz olmaya devam ettiğini doğrulayabiliriz."

‘Dönüşü önceliğimiz’

WNBA ise Griner hakkında yaptığı açıklamada oyuncunun WNBA'nın tam desteğine sahip olduğunu ifade etti ve Amerika’ya hızlı ve güvenli bir şekilde dönmesinin temel öncelikleri olduğunu aktardı.

Brittney Griner kimdir?

Brittney Yevette Griner 18 Ekim 1990’da Houston, Amerika Birleşik Devletleri’nde dünyaya geldi. 2013’te WNBA seçmelerinde Phoenix Mercury tarafından 1. turda 1. sırada seçilen Griner, o tarihten bu yana Phoenix Mercury forması giyiyor. 7 yıldır kış döneminde Rusya’da forma giyen 31 yaşındaki pivot, kariyeri boyunca 7 defa All-star seçildi. 2014’te Phoenix Mercury ile WNBA şampiyonluğu yaşayan Brittney Griner 2016’da ABD milli takımı ile Rio Olimpiyatları’nda altın madalya kazandı.

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler