Ömer Faruk Yurtseven A Milli Takım'da Neden Yok? Açıkladı

29.09.2022 - 19:14 | Son Güncellenme: 29.09.2022 - 22:55

NBA'de Miami Heat'te oynayan Ömer Faruk Yurtseven, Türkiye A Milli Basketbol Takımı'nın EuroBasket kadrosunda yer almayı neden tercih etmediğini açıkladı.

Türkiye A Milli Basketbol Takımı Başantrenörü Ergin Ataman, Dünya Kupası elemeleri kadrosunda yer almasına rağmen EuroBasket'e gitmeyi tercih etmeyen Ömer Faruk Yurtseven hakkında "Türk halkından özür dilemeli" demişti. NBA ekiplerinden Miami Heat forması giyen genç pivot, Five On The Floor podcast programına konuk olarak, açıklamalarda bulundu.

"Vücudumdaki yağ oranını azaltmam gerekiyordu"

Neden EuroBasket'te A Milli Takım kadrosuna katılmadığını açıklayan Ömer Faruk Yurtseven, "Sahada daha çabuk hareket edebilmem için vücudumdaki yağ oranını azaltmam gerekiyordu. Vücudumdaki yağ oranı yüzde 6.5’ti ve bunu azaltmam lazımdı." ifadelerini kullandı.

İlgini Çekebilir
Final enfes, şampiyon yine EFES
Habere Git

"Bu yaz tamamen yeni sezona hazırlanmam gerekiyordu"

Sözlerine devam eden genç basketbolcu, "Bu yaz neredeyse tüm vaktimi çabukluğumu ve lateral hızımı arttırmaya yönelik idman programlarına ayırdım. Bu yaz tamamen yeni sezona konsantre olarak en iyi şekilde hazırlanmam gerekiyordu. Ben de tam olarak bunu yaptım." şeklinde konuştu.

Senin için hazırladığımız haberler