Yalçın Koşukavak: "Antrenman yapma şansımız yok"

28 Mart 2020 14:40- Son Güncelleme - 28 Mart 2020 14:40
Google news abonelik
Yalçın Koşukavak: "Antrenman yapma şansımız yok"

TFF 1. Lig ekiplerinden Altay'ın teknik direktörü Yalçın Koşukavak, "TFF’nin yeni maç programını ilan ettiği an mümkün olan en üst düzeyde olmayı hedefliyoruz. İlerleyen günlerde açıklanacak programa göre hareket edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Koşukavak, yaptığı yazılı açıklamada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle liglerin başlama tarihinin net olmadığını hatırlattı.

Oyuncularının bu süreçte ne yapmaları gerektiğini bildiğini bildiren Koşukavak, şunları kaydetti:

"Antrenman yapma şansımız yok"

"Şu anda birlikte antrenman yapma şansımız yok ancak onların maç kondisyonlarını kaybetmemeleri için belli bir program dahilinde yapabilecekleri çalışmaları verdik. Oyuncularımız evlerinde ve tesislerimizde belirlenen saatlerde kişisel izolasyona dikkat ederek idmanlarına devam ediyor."

"Açıklanan programa göre hareket edeceğiz"

Koşukavak, futbolcuların sağlığı için tüm tedbirleri aldıklarını belirterek, "Bu çalışmalar sahada takım halinde yapılacak idmanların yerini tutmasa da TFF’nin yeni maç programını ilan ettiği an mümkün olan en üst düzeyde olmayı hedefliyoruz. İlerleyen günlerde açıklanacak programa göre hareket edeceğiz." değerlendirmesinde bulundu.