Yalçın Koşukavak, ilk defa Ajansspor'a konuştu!

TFF 1. Lig ekiplerinden Altay Teknik Direktörü Yalçın Koşukavak, Ajansspor'a açıklamalarda bulundu. İşte Koşukavak'ın sözleri...
24 Mart 2020 19:18- Son Güncelleme - 24 Mart 2020 19:31
Google news abonelik

Kariyerinde İstanbulspor, Gaziantep FK ve Bursaspor gibi takımlarda görev alan TFF 1. Lig ekiplerinden Altay Teknik Direktörü Yalçın Koşukavak, ilk defa Ajansspor'a konuştu.

DENİZ ŞEN

Son dönemde adı sıkça Fenerbahçe ile anılan 47 yaşındaki teknik adam Yalçın Koşukavak, Ajansspor'un sorularını yanıtladı. İşte detaylar...

Koronavirüs sebebiyle antrenmanlarına ara veren Altay'da futbolcular ile geçtiğimiz günlerde bir toplantı yapılmıştı. Bu konunun yanlış anlaşıldığını belirten Koşukavak, ''Kamuoyunda ‘Altay antrenman yapıyor’ gibi bir algı oluştu. Böyle bir durum yok, oyunculara bilgilendirme yaptık, tesislere de girmedik. Online sistem ile evde yapacakları antrenmanları oyunculara aktardık. Zor bir sürecin içerisindeyiz'' dedi.

'Karar vermek çok zor'

'Karar vermek çok zor'

Koşukavak, Türkiye'de spor müsabakları ve liglerin ertelenmesini de değerlendirdi. Genç teknik adam, ''TFF'nin sorumluluk alanında olduğu için bir karar vermek daha zor tabii ki, ligi iptal etsen şampiyonluk yarışındaki takımlar tepki gösterecek, küme düşmemeye oynayan takımlar da var. Öte yandan maddi bir külfette var ama her şeyden önce insan sağlığı geliyor. Kararları veren federasyon, biz de onları uygulamak durumundayız ve bekliyoruz. Bu süreç hepimizi çok üzdü. Karar vermenin de zor olduğu bir süreç yaşıyoruz. Allah federasyonumuza, ülkemize ve dünyaya kolaylık versin'' ifadelerini kullandı.

Koronavirüs testi pozitif çıkan Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim ile ilgili üzüntüsünü belirten 47 yaşındaki teknik adam, ''Fatih Terim’in durumu hepimizi çok üzdü. Kendisine geçmiş olsun diliyorum. Biz de Fatih Hoca ile ilgili haberi aldıktan sonra tedirgin olduk. Futbolcularımızda da aynı tedirginlik var. Özellikle de yabancı oyuncularımızda. Ben de tesisten eve, evden tesise gidip geliyorum. Oyuncularımızı da bilgilendirdik. Dışarıda da hala insanlar görüyorum, bunun bilinçsizlikten kaynaklandığını düşünüyorum'' şeklinde konuştu.

Liglere verilen arada yaptıkları hazırlıklardan bahseden Koşukavak, ''Oyuncularımızın bu süreçten sonraki dönüşü fiziki açıdan aynı olmayacaktır ama dediğim gibi önce sağlık. Zaten bu süreçte kimseyi idmana da çağıramayız. 1. Lig’de imkanlar daha kısıtlı, futbolcuların evlerinde antrenman yapacak geniş alanları yok. Biz evde yapacakları çalışmalarla ilgili oyuncularımıza bilgileri aktardık. Ekipman temini yapıyoruz böylece online antrenmanları destekleyeceğiz'' ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe hakkındaki soruları cevapsız bırakan Koşukavak, sözlerini şöyle noktaladı:

Ben Altay’ı ve taraftarlarımızı çok seviyorum. Bu camiada yetiştim ve futbol ile bu çatı altında tanıştım. Hedefimiz bu salgın sürecini atlattıktan sonra play-off’lar ve ardından Altay’ı Süper Lig’e taşımak.

AJANSSPOR - ÖZEL