Tevfik Yamantürk'ü kınayan Ahmet Nur Çebi: "Buradan gitmek istiyorum!"

Feride Kara
03.12.2022 - 13:54 | Son Güncellenme: 03.12.2022 - 14:30

Beşiktaş'ta 2022 yılının son olağan divan kurulu toplantısında siyah beyazlı kulübün Başkanı Ahmet Nur Çebi açıklamalarda bulunuyor.

Beşiktaş'ta 2022 yılının son olağan divan kurulu toplantısında siyah beyazlı kulübün Başkanı Ahmet Nur Çebi açıklamalarda bulundu.

Konuşulanlar çok ağırdı

Çebi "O kadar konu var ki konuşacak Engelli Takımımız için etkinlikte bulunacağım özür diliyorum. Çok garip bir divan toplantısı oldu sayın başkan benden yaşca büyük olduğu için kendimi frenliyorum. Konuşulanlar çok ağırdı. Engin Baltacı Bey, aile dostum, 'Müsaade edin gideyim' dedim. Manevi anlamda şahsi ve kişisel tavırlar koyarak kavga ederek bir yere varamayız. birlik ve beraberlik yılı dedim ama olmadı. Yüzyüze konuşuruz sayın Divan Kurulu'nun ikinci başkanı olarak aramasından neden rahatsızlık duydu bilmiyorum.

 

Beşiktaş'ın çocuğu itirazı

Disiplin konusunda tek bir şey söyleyeceğim tüzüğümüzü okuyun. Cezayı alan kişi kendi istersen divan kuruluna taşır yönetimin yetkisinde değil.  O gün Şenol Güneş burdan gönderildi. Hocamız ile ilgili konuşmaya gerek yok. Ahmet Nur Çebi Beşiktaş'ın çocuğu diye itiraz etmişler Trabzon'un çocuğu deyince itiraz etmediniz buna mı ediyorsunuz. Ben beş tane hoca göndermedim. Taraftarın gönlündeki hocayı getirdik Sergen hocayı durdurduk kendi gitmek istedi. Önder Karaveli altyapı hocasıydı. Şenol Güneş beşinci hoca diyorsunuz. 

Burayı yönetecek adam yok burada demek hoş değil

3 sene evvelini hatırlatayım. Elektrik sorunu vs., 6 aylık maaş ödenmemişti, borçsuzluk yazıları yoktu. Bu süreci, cebimizdekini koyarak. Kefalet vererek ayakta tutmaya çalıştım. Burayı yönetecek adam yok burada demek hoş değil.

Ethem Sancak konusunda

Disiplin konusunda tek bir şey söyleyeceğim tüzüğümüzü okuyun. Cezayı alan kişi kendi istersen divan kuruluna taşır yönetimin yetkisinde değil. 

Bu abesle iştigal açıklamayı kınıyorum

Divan Başkanı Tevfik Yamantürk'ün "Komşuluk da yapmak istemeyiz. Allah korusun akraba da olmak istemeyiz" sözlerine Çebi "Ben kimseyle ortaklık yapmayı düşünmüyorum. Kimseyle de komşu olmayı düşünmüyorum. Bu abesle iştigal açıklamayı kınıyorum."

Pandemi döneminde 4 tane kupa geldi

Pandemi döneminde 4 tane kupa geldi buraya. Kolum kırıldı, 3 kere kovid oldum. Herkes evinde oturduğu zamanlarda ben buralarda mücadele ettim. Eleştiriye varım. Hakaret yemek, aşağılanmak önemli değil diyemezsin.

Pandemi olmasa 2 milyar daha az borçlu olurduk

Pandemi 115 Milyon Euro yük getirdi. Yaklaşık 2 milyar 300. Toplam 3 milyar lira, benim yönetimimden kaynaklanmayan problem var. Pandemi olmasa 2 milyar daha az borçlu olacaktı bu kulüp. İnsaf. Yapılan yanlış hiçbir şey yok. Elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz

700 milyon futbolculardan zarar var

300 milyon zarar ettik dedim. Boyd, 180 milyon kulübe yük olmuştur. Ljajic, 220 milyon TL yükü. Lens'in 240 milyon TL. Douglas'ın 80 milyon. 700 milyon, kullanılamayan futbolculardan yapılmış bir zarar var.

Müsaadenizle ben buradan şu an için gitmek istiyorum

Çok fazla konu var ancak müsaade edin, çok yorgun ve kötü bir divan kurulu geçiriyorum. Müsaadenizle ben buradan şu an için gitmek istiyorum. Çünkü hiç hoş olmayan bir tarzla başlayan konuşmayla, bu ortamın bu hale gelmesi Beşiktaş'a yakışmamıştır." diyerek sözlerini noktaladı.

Senin için hazırladığımız haberler