"Yaptıklarımızın karşılığını alıyoruz"

Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Fatih Uysal, judoda yaptıkları her şeyin karşılığını aldıklarını söyledi.
28 Aralık 2015 11:24- Son Güncelleme - 28 Aralık 2015 11:24
Google news abonelik

Uysal, AA muhabirine 2015 yılını değerlendirerek, sezonun federasyon için iyi geçtiğini anlattı. Uysal, "Gençler, ümitler ve büyüklerde iyi madalyalar aldık. Madalya sayımız 136 civarında. Geçen seneyle aynı düzeyde. Judoda yaptığımız her şeyin karşılığını alıyoruz" ifadelerini kullandı.

Olimpiyatlara şu an için 5 sıklette kota aldıklarını ancak sürecin devam ettiğini anlatan Uysal, şöyle devam etti:

"Bugün olimpiyatlara gitsek 5 sporcuyla katılıyoruz. Amacımız sayımızı bu seviyede tutmak, hatta 6'ya çıkarabilmek. Altyapı açısından çok iyi durumdayız. Türkiye Olimpiyatları Hazırlık Merkezi (TOHM) çalışmaları çok iyi durumda. Şu anda her türlü projenin içindeyiz. 2016 yılı içinde de Rio Olimpiyatları'na en az 5 sporcuyla katılmak ve madalya alma amacındayız."

Fatih Uysal, Uluslararası Judo Federasyonu (IJF) Sportif Direktörü Florin Daniel Lascau ile yaklaşık 2,5 yıldır Türkiye'de uyguladıkları ve 100 antrenörün eğitim aldığı IJF Akademi çalışmaları sonrasında Türk judosunun büyük başarılara imza atacağını kaydetti.

Premier Lig, La Liga, Bundesliga, NBA, F1, Portekiz Ligi, UFC S Sport Plus'ta! Taahhüt yok, kurulum yok, tıkla hemen izle!