Yarım kalan hikaye tekrar başlıyor!

21 Ocak 2020 10:36- Son Güncelleme - 21 Ocak 2020 10:36
Google news abonelik

Ultraslan'ın yaptığı paylaşıma, "Sen ilk göz ağrımsın, çocukluk aşkımsın..." yazarak cevap veren Arda Turan'ın Galatasaray'a transferi an meselesi. Eğer bu transfer gerçekleşirse yıldız futbolcu ilk kez kulüp takımında Fatih Terim ile birlikte çalışacak. 

Fatih Terim, 2011'de göreve geldiğinde Arda Turan Galatasaray futbolcusuydu. Ancak o dönem Arda'nın Galatasaray'dan ayrılması gündemdeydi ve Terim de imza töreninde bu konuyla ilgili olarak, " Arda şu anda kimin futbolcusu? Galatasaray. 2013'e kadar sözleşmesi var. Sorunun cevabını verdik. O bizim futbolcumuz, bir saniye bile gönderelim diye düşünmedik" ifadelerini kullanmıştı.

O dönem Fatih Terim ile Arda Turan birlikte idmana çıksalar da Arda resmi maç oynamadan Galatasaray'dan ayrılıp Atletico Madrid'in yolunu tuttu.

İkili, A Milli Takım'da iki farklı dönemde beraber çalışmış fakat EURO 2016'da aralarına soğukluk girmişti. Bu sezon ise Galatasaray - Başakşehir maçı öncesi Arda, Terim'in yanına giderek elini öptü ve özür diledi. 

32 yaşındaki oyuncu, Galatasaray'dan ayrılmadan önce düzenlediği basın toplantısında transferiyle ilgili şunları söylemişti: "Avrupa'da oynama kararını 1 sene önce vermiştim. Galatasaray söz konusu olunca hep fedakarlık yaptık. Her şeyi Galatasaray'a borçluyum. Burada olmaktan mutluydum, yönetimimiz de bana iyi bir teklif sunmuştu. Ama kariyerim için gitmek istiyorum. Galatasaray'a ciddi bir para kazandırarak gidiyorum."

Galatasaray o dönem KAP'a yaptığı açıklamada Atletico Madrid ile 12 milyon euro tutarında transfer bedeli ve 1 milyon euro bonus ödemesi konusunda anlaşmaya varıldığını bildirmişti. 

Şu ana kadar Fatih Terim, Arda Turan ve taraftar bu transferi istiyor gözüküyor. Geriye Mustafa Cengiz ve yönetiminin ikna olması kaldı. Eğer son halka da tamamlanırsa Fatih Terim ile Arda Turan'ın 2011'de yarım kalan hikayesi 2020'de tekrar başlamış olacak. 

AJANSSPOR

60 metreden attı, 3 puanı getirdi