Yarsuvat: 'Derin Galatasaray da neymiş'

14.09.2018 - 12:30 | Son Güncellenme: 14.09.2018 - 12:30

Galatasaray eski başkanı Duygun Yarsuvat, Divan Kurulu'nda yaptığı eleştirilere tepki gösterenlere sert çıktı.

Duygun Yarsuvat, “Türkçe konuştum. O kadar açık ki ne söylediğim... Neymiş, derin Galatasaray harekete geçmiş. İnan Kıraç bana mı devretmiş! Yok öyle bir şey. Bir tek Galatasaray var... Bu kulübü sevmeyen insanlar ‘derin’ konulara girer” dedi.

Galatasaray eski başkanı Duygun Yarsuvat’ın Mustafa Cengiz ve ekibinden, genel kurulun ertelemelerini istemesi sarı-kırmızılı camiada bomba etkisi yaptı. Cengiz yanlısı olanlar bunu “Derin Galatasaray”ın bir ayaklanması olarak yorumladı, karşı kanat ise Yarsuvat’ın arkasında durdu.

Konuyla ilgili konuştuğumuz eski başkan Duygun Yarsuvat, Mustafa Cengiz’in insanları bilinçli olarak yanılttığını dile getirerek, “Derin Galatasaray” konusuna sert tepki gösterdi. Yarsuvat şunları söyledi: “Türkçe konuştum ve o kadar açık ki ne söylediğim. Neymiş ‘Derin Galatasaray’ harekete geçmiş... İnan Kıraç bana devretmiş! Yok öyle bir şey. Derin Galatasaray da neymiş. Bir tek Galatasaray var. Onun için de hepimiz elimizden geleni yaparız.”

‘Ne olacak?’

29 Eylül’deki Olağanüstü Genel Kurul ile ilgili çekincelerimi dile getirdiğine vurgu yapan Yarsuvat, “Mustafa Cengiz bu yetkileri alamazsa ne olacak? Bunu kendisi ve ekibi göremiyor mu? Ben bu tartışmayı tırmandırmak istemiyorum ama söylediklerimi amacından kimse saptırmasın. Galatasaray’ı sevmeyen insanlar derin konulara girer” ifadesini kullandı.

Mustafa Cengiz’in Divan’da insanları da bilinçli olarak yanılttığını söyleyen Duygun Yarsuvat, “Ben Mecidiyeköy’deki arazinin ofis yerine otel olarak kullanılabilmesi için yetki aldım. Ama benim dönemimde başka yetkiler de alındığını söyledi ve elinde bir kağıt parçası ile bunu gösterdi. O kağıt parçasını kamuoyu ile paylaşsın o zaman?” dedi. Yapılan eleştirilere karşın Cengiz ve ekibinin Olağanüstü Genel Kurul’un gündemini değiştirmeyi düşünmediği öğrenildi.

CAMİA NE DEDİ?

Adnan Öztürk (Eski başkan yardımcısı): “Duygun Yarsuvat ‘seni göndeririz’ diyor. Ada konusunda ısrar edersen ‘orada oturamazsın’ demek istiyor. Kişisel fikrim, devalüasyon ve faiz artışından dolayı bütçe revizyonu gereklidir. Bundan sonrasını ise kelime oyunları ile kabul etmek mümkün değil. Gizli bir ajandası olduğu çok belli olan bir yetki istiyor. Kabul edilemez. Mustafa Cengiz’in hiçbir katma değerini görmedik. Böyle çetrefilli hilelere girmesin.”

Doğan Hasol (Eski 2. Başkan): “Ötekilere verilmiş ve hata yapıldığı anlaşılmış yetkileri istemenin gereği yok. Eleştirilen noktalar ezbere verilecek yetkiler değil. Yönetim bir daha düşünmek zorunda. İstedikleri kabul edilmezse istifa etmek zorunda kalırlar.”

Prof. Dr. Mehmet Helvacı (Eski 2. Başkan): “Eleştirilerin tamamı doğru. Yönetimin gerçekten almaları gereken yetkiler var, bir de fuzuli yetkiler... Bunu çözmek lazım. Genel kurul istediği gibi maddeleri kabul edebilir. Endişeye sürükleyen diğer kısımlar ayıklanır. Fazlalıklar ortadan kalkar. Genel kurul iptal edilir ve ertelenirse bu sıkıntı yaratır.”

Prof. Dr: Ahmet Özdoğan (Eski yönetici): “Babama ve çocuğuma bile bu yetkileri vermem. Çünkü hedef yok, proje yok. Niye kullanılacağına dair net mesajlar yok. Proje ile yetki istenir ve buna saygı duyulur.” (Milliyet)

Senin için hazırladığımız haberler