AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Altay Taraftarı Galatasray Maçında Dakikalarca İzmir Marşı'nı Okudu

Ajansspor Editör
Akın Ungan
İlk Yayınlanma : 24 Nis 2022 - 21:25 / Son Güncelleme : 24 Nis 2022 - 21:31

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftasında sahasında Galatasaray'ı konuk eden Altay taraftarı uzun süre İzmir Marşı'nı okudu ve Atatürk'ü andı.

AJANSSPOR - HABER

Altay taraftarları 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftasında Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü unutmadı. Siyah-Beyazlı taraftarlar Galatasaray'ı ağırladıkları maçta uzun süre İzmir Marşı'nı okudu. Taraftalar hep bir ağızdan, "Yaşa Mustafa Kemal Paşa" diyerek Mustafa Denizli Stadı'nı adeta inletti.

Tüm yurtta kutlandı, kulüpler de katıldı

23 Nisan 1921 yılında ilan edilen bayram, Cumartesi günü bütün yurtta düzenlenen etkinliklerle kutlandı. Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray başta olmak üzere futbol dünyasından bir çok kulüp de yayınladıkları mesajlar ve yaptıkları etkinliklerle bayramı kutladı. Altay taraftarları da Galatasaray maçında tribünlerde söyledikleri İzmir Marşı ile kutlamaya katıldı.

Akıllara 23. haftayı getirdi

Altay taraftarı Süper Lig'in 23. haftasında Konyaspor'u konuk ettiği maçta tüyleri diken diken eden bir koreografi hazırlamıştı. Koreografide Mustafa Kemal Atatürk, Hasan Tahsin, Mustafa Necati, Fahrettin Altay ve Vasıf Çınar yer aldı. Figürlerin altına, "Kuvayı Milliye'nin kulübü Altay" yazıldı.

Önerilen Haber
Yaşasın 23 Nisan...
Yaşasın 23 Nisan...