Yayıncı kuruluşta Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi'yi kızdıracak sözler!

Cüneyt Muharremoğlu
24.12.2022 - 15:05 | Son Güncellenme: 24.12.2022 - 15:20

Basketbolun yayıncı kuruluşu beIN Sports yorumcusu İhsan Bayülken, Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi için "Kambur olarak görüyorsa çıksın basketboldan ya..." dedi.

AJANSSPOR HABER

Sigortam Basketbol Ligi'nde Beşiktaş zor günler geçiriyor. 16 takımlı ligde 15. sırada bulunan siyah beyazlılarda koç Ahmet Kandemir ile yollar ayrıldı ancak anlaşılan Igor Milicic imza atılamıyor. Polonyalı çalıştırıcıyla sözleşme için Ahmet Kandemir'in tazminat sorununun aşılması gerekiyor.

İhsan Bayülken'den Ahmet Nur Çebi'ye sert sözler

Basketbol maçlarının resmi yayıncısı beIN Sports'da İsmail Şenol ve yorumcu İhsan Bayülken Beşiktaş'ta yaşananları değerlendirdi. Kalkavan, Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi'nin basketbol yönetimi konusunda son derece sert eleştirilerde bulundu.

Yönetici Kandemir, koç Kandemir'i görevden aldı

İsmail Şenol'un verdiği bilgiye göre Beşiktaş'ın basketbol şubesinde yaşananlar şöyle:  Beşiktaş'ta Ahmet Kandemir hem şubenin başındaydı hem de koçluk yapıyordu. Gelen başarısız sonuçların ardından yönetici Kandemir, koç Kandemir'i görevden aldı. 

İlgini Çekebilir
Igor Milicic geldi, Potanın Kartalları kötü gidişe son verdi!
Habere Git

Koç seçiminde anlaşmazlık

Ahmet Kandemir, yerine gelecek koçu kendisi seçmek istedi. Ancak bu, kabul edilmedi. Kandemir, ayrılmak için alacaklarının ödenmesini talep etti. Beşiktaş yönetimi ile Ahmet Kandemir arasındaki görüşmeler sürüyor.

Oktay Mahmudi ve Orhun Ene reddetti

Beşiktaş yönetimi önce Oktay Mahmudi ve Orhun Ene'ye teklif götürdü İki koç da gelen sözleşme teklifini geri çevirdi. Siyah beyazlılar üçüncü tercih olarak Polonya Milli Takımı'nın Başantrenörü Igor Milicic'e yöneldi.  

Igor Milicic ile anlaşıldı, galibiyete Ömer Uğurata imza attı

Beşiktaş Emlakjet, başantrenörlük görevi için Milicic ile 1.5 yıllık sözlü anlaşmaya vardı. Koç, İstanbul'a geldi. Ancak Kandemir ile görüşme devam ettiği için resmi imza atılmadı. Bu yüzden siyah beyazlılar saat 13.00'teki Darüşşfaka maçına Kandemir'in yardımcılığını yapan Ömer Uğurata'nın yönetiminde çıktı. Beşiktaş Emlak Jet, Darüşşfaka'yı 98-84 yenerek ligdeki 3. galibiyetini aldı. 

İlgini Çekebilir
Beşiktaş Emlakjet'in yeni hocası belli oldu
Habere Git

İhsan Bayülken: Çebi kambur olarak görüyorsa çıksın basketboldan

Yaşananları değerlendiren yorumcu İhsan Bayülken, "Beşiktaş'a hiç yakışmayan bir durum" diyerek başkan Ahmet Nur Çebi'yi hedef aldı. Bayülken "Sezonun ilk maçında Beşiktaş'ın hedef nedir? diye sormuştum. Hiç bir şey belli değildi ki! Beşiktaş basketbolu duvara çarptı. Yönetim basketbolu gözde çıkarttıysa, sayın başkan Ahmet Nur Çebi'nin umurunda değilse basketbol, o zaman versin bir gruba. Veya 'ben yönetimiyorum' desin. 'Beni basketbolla uğraştırmayın, ben futbolla ilgileniyorum" desin. Kambur olarak görüyorsa çıksın basketbolda ya..." diye konuştu.

"Böyle saçma sapan iş mi olur!"

"Böyle saçma sapan iş mi olur!" diyen Bayülken, konuşmasına şöyle devam etti: "Biz burada kişileri tartışmak zorunda değiliz. Biz burada Beşiktaş basketbolunun değerinden bahsetmek zorundayız. Başkan olarak sahiplenmek zorunda. Sahiplenmek istemeyebilir. Genlerinde yoktur. Basketboldan uzak olabilir. Ben bunların hepsini anlıyorum. O zaman 'Ben basketbolu yönetmek istemiyorum' desin. Gelsin birileri onlar yönetsin ama o karışmasın."

"Beşiktaş bu durumdayken kimsenin söz sahibi olma hakkı yok"

Fenerbahçe Beko'nun seviye olarak yukarıda olduğunu, Galatasaray Nef'in üst seviyeleri hedeflediğini söyleyen Bayülken, "Beşiktaş'a bakıyorsun... Ben Beşiktaş'ın altyapısıdan yetişmiş, oradan A Milli Takım'a yükselmiş, orada koçluk yapmış biri olarak burada yorumda bulunabiliyorsam bunu Beşiktaş'a borçluyum. Buraya oturduğumuzda tabii ki profesyoneliz, tüm kulüplere eşit mesafedeyiz. Ama Beşiktaş'ın bu durumunda olmasına kimsenin söz sahibi olmaya hakkı yok. Çünkü orası zaten sözü olan bir yer. Orada Beşiktaş basketbol yazıyorsa altındaki kişilerin söz sahibi olma hakkı yok" dedi. 

İlgini Çekebilir
"Basketbol karışık... Ne amatör ne de profesyonel olabiliyor"
Habere Git

"Başkan Çebi'nin sözlerini kabul etmiyorum"

Yayıncı kuruluşun yorumcusu, "Herkesin Beşiktaş basketbolunun belli seviyede kalmasını sağlaması gerekiyor. Ben Başkan'ın geçen haftaki Çebi'nin yaptığı konuşmayı kabul etmiyorum. Sen gelirleri üzerinden bir kulübün değerini belirleyemezsin" dedi. 

Süleyman Seba örneği verdi

Bayülken sözlerini şöyle bitirdi: "Orada Geçmişten gelen bir sürü kişinin adanmışlığı var, emeği var. Ben 18 yaşında Süleyman Seba beni aradığında 'Oğlum takımdasın' dediğinde boş mukaveleye imza attım. Yeni neslin umurunda olmayabilir. Yarım maaş, çeyrek maaş aldığım günleri biliyorum. Seba, son maaşımı eşya piyangosu bileti olarak vermişti. Ama hiçbir zaman bundan ne utanç duydum ne hakkım yeniyor dedim. Çünkü Beşiktaş'ın değerleriyle ben hayatımı organize ettim. Sporcu yetiştim. Beğenirsin begenmezsin Beşiktaş'ın basketbolda marka değeri var. Bunun üstüne ister başkan olsun ister başka biri, kimse yorum yapamaz. Ve bunu kimse değersiz hale getiremez."

Beşkan Çebi 'Bilet geliri bir güvenliğin ücretini karşılamıyor' demişti

Beşiktaş‘ta Başkan Ahmet Nur Çebi, 14 Aralık'ta amatör branşlar için düzenlenen basın toplantısında "Basketbol, biraz karışık durumda. Amatör mü değil mi belli değil. Gelirler sıfıra yakın. Salona gidiyorsunuz, sadece birilerinin dolduruşa getirdiği 5-10 tane genç çocuk var. Bilet parası 10-20 TL, salonda 20 kişi yok. Gelen kişilerin verdiği bilet parası, 1 güvenliğin ücretini karşılamıyor” demişti.

İhsan Bayülken kimdir?

1965 doğumlu İhsan Bayülken, 1978 yılında Beşiktaş altyapısında basketsbola başladı. 1982'de A Takım'a çıktı.  Beşiktaş dışında sırasıyla Paşabahçe, Çukurova, Mavi Jeans Ortaköy’de forma giydi. 1997 yılında aktif basketbol kariyerini tamamladı ve Beşiktaş Genç Takım antrenörü oldu. Beşiktaş'ı A Takımı'nı 2 sezon çalıştırdıktan sonra yorumculuğa geçti.

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler