AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Yayıncı kuruluştan Fenerbahçe'ye yanıt: Asılsız suçlama

İlk Yayınlanma : 19 Oca 2021 - 19:24 / Son Güncelleme : 19 Oca 2021 - 19:31

Son dakika spor haberleri... Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, geçtiğimiz günlerde yayıncı kuruluş Bein Sports'u eleştirmişti. Yayıncı kuruluş bir açıklamada bulundu ve Fenerbahçe'ye yanıt verdi. İşte detaylar...

AJANSSPOR

Fenerbahçe ile yayıncı kuruluş arasındaki kriz devam ediyor. Bir Karagümrük maçında sarı - lacivertlilere küfür edilen efektin koyulmasıyla başlayan kriz en son Fenerbahçeli oyuncuların sansür edilmesiyle büyümüştü. Sarı - lacivertlilerin Bein Sports'u Whatsapp bilgilendirme grubundan çıkarması ve Mesut Özil ile yapılacak imza törenine almayacağının öğrenilmesiyle kriz doruk noktaya ulaştı.

Günlerdir Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un eleştirilerine karşı sessizliğini koruyan yayıncı kuruluştan akşam saatlerinde açıklama geldi.

'Özür dilemeyi erdem sayıyoruz'

Digiturk Spordan Sorumlu Grup Başkanı Rashed Al-Marri imzalı açıklamada şöyle denildi:

"43 ülkede faaliyet gösteren ve yüzlerce lig, takım ve organizasyonla oldukça iyi ilişkiler kurmuş, küresel sporun önde gelen yayıncılarından biri olarak spor tutkusunu, tamamen tarafsız bir yaklaşımla, dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca sporsevere ulaştırmaktan gurur duyuyoruz. Her gün hizmet kalitemizi geliştirmeye odaklanıyoruz. Hata yaptığımızda özür dilemeyi erdem sayıyor ve bundan ders çıkarmaya önem veriyoruz. Herhangi bir ülkede herhangi bir kulüp lehinde veya aleyhinde bir gizli gündemimiz olmamıştır. Digiturk için de tek odak noktamız, Türk futbolunun yurtiçi ve yurtdışındaki bilinirliğine, gelişimine ve büyümesine katkı sağlamak üzere yatırıma devam etmektir. "

Karagümrük - Konyaspor maçında Fenerbahçe hakkında hakaret içeren tezahürat efekti yayına verilmiş, Fenerbahçe bu olaya çok sert tepki göstermişti. Yayıncı kuruluşun 19.05'te 'özür dilemesi' tepkileri arttırmış ve Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, özrü kabul etmediklerini söylemişti.

'Asılsız suçlama'

Rashed Al-Marri, Fenerbahçe'nin eleştirilerini 'asılsız suçlama' olarak niteledi. Al Marri şunları söyledi:

"Bu amaçla, devam eden asılsız suçlamalara rağmen, Türk futbolunun en köklü ve değerli camialarından biri olan Fenerbahçe ve tüm Süper Lig kulüpleriyle, her başarılı spor liginin temelini oluşturan karşılıklı iyi niyet, güven ve yapıcı geri bildirimlere dayalı çok daha güçlü bir ilişki kurmayı ümit ediyoruz."