Yayıncı indirim istedi, kulüpler yeni çözümü buldu!

Son dakika TFF Süper Lig haberleri... Kulüpler, yayıncı kuruluşun indirim talebi üzerine dekoder satışını masaya yatırdı. İşte detaylar...
17 Temmuz 2020 10:07- Son Güncelleme - 17 Temmuz 2020 10:11
Google news abonelik

Sezon başında talep ettiği indirimi kulüplere kabul ettiren yayıncı kuruluş, toplamda %46’lık yeni bir indirim talebiyle Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) kapısını çaldı.

Kulüpler ise bu gelişme üzerine yeni bir yola gitmeye karar verdi.

4 şirketle ihale görüşmeleri yapılırken, dekoder satışını kulüplerin yapıp, bundan pay alması için proje geliştiriliyor.

İşte Kulüpler Birliği’nin bu konudaki projeleri:

İşte Kulüpler Birliği’nin bu konudaki projeleri:

1- Türkiye’nin önde gelen iş adamlarından Sadettin Saran’ın sahibi olduğu ‘Saran Group’ ile bir görüşme yapılacak.

2- Eski TFF Başkanı Yıldırım Demirören’in sahip olduğu ‘Demirören Medya D-Smart’ yetkilileri ile masaya oturulacak.

3- Turkcell, Türk Telekom ve TRT’nin ortaklaşa yapabileceği bir yayın projesinin hayata geçmesi için planlar son aşamada.

4- Elektrik faturalarına cüzi bir fiyat eklenerek kablolu yayın üzerinden maçların şifresiz yayınlaması konusunda öneri masada.

5- Bu projeksiyonlar çerçevesinde anlaşma sağlanacak yeni şirketle çok önemli bir konu daha görüşülecek. Bu da dekoderlerin kulüpler tarafından pazarlanması. Kulüpler kendi sattıkları dekoderlerden yüzde 40 pay alacak. Geri kalan yüzde 60’lık bölüm ise diğer kulüpler ve yayıncı kuruluş arasında paylaştırılacak. Bu şekilde abone sayısının önemli ölçüde artırılması da planlanıyor.

6- Türk nüfusunun yoğun olduğu Avrupa ülkelerinde ve Türki Cumhuriyetler'de yayınların pazarlanması için özel paketler hazırlanacak. 

(Akşam)