AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Yayıncıdan bir ilk: 'Bein MHK'

Ajansspor Editör
Ramazan Dengiz
İlk Yayınlanma : 07 Ağu 2021 - 22:16 / Son Güncelleme : 08 Ağu 2021 - 12:16

Son dakika haberleri... Süper Lig 2021-22 sezonunun başlamasına günler kala Bülent Yıldırım ve Lale Orta, beIN Sports yorumcusu oldu. İşte detaylar...

Hüseyin ÖZKÖK - AJANSSPOR


Süper Lig’de 2021/22 sezonu başlarken yayıncı kuruluş beIN Sports ile özet yayın haklarının sahibi TRT’de transfer hareketliliği arttı. NTV’den ayrılarak bir süre yorumculuğa ara veren Rıdvan Dilmen’in TRT ile anlaştığının açıklanmasının ardından gözler Stadyum sunucusu Ersin Düzen ve program yorumcuları Tümer Metin, Ali Gültiken, Ayhan Akman’a çevrildi. Programdan ilk ayrılık haberi ise Ali Gültiken’den geldi. Beşiktaş efsanesi beIN Sports ile anlaşarak TRT Spor’daki programdan ayrıldı. 

beIN Sports'tan transfer üstüne transfer

Metin Tekin ve Önder Özen’in NTV’ye transferinin ardından yayıncı kuruluş beIN Sport, transferde sadece Ali Gültiken ile yetinmedi. Son olarak Aspor’da yorumculuk yapan Beşiktaş efsanesi Feyyaz Uçar da 2021/22 sezonunda yorumlarıyla beIN Sports’da olacak.

 

Ünlü Teknik Direktör Hikmet Karaman ise Katarlı şirketin yeni sezon için kadrosuna kattığı bir başka yorumcu oldu. Daha önce beIN’de görev yapan Serkan Akcan ve eski futbolcu Altan Aksoy da yeniden kadroya dahil oldular.

 

Geçen sezon yorumlarıyla izlediğimiz İlker Yağcıoğlu, Tugay Kerimoğlu ve Uğur Meleke, bu sezon da beIN Sports’daki programlarda yer almaya devam edecekler.

beIN MHK

beIN Sports, yeni sezon için en büyük değişikliği ise hakem yorum programlarında yapacak. Geçtiğimiz dönemde Güntekin Onay ile haftanın pozisyonlarını yorumlayan eski hakem Deniz Çoban’ın yanına iki yorumcu daha geliyor.

 

Eski FIFA Hakemi Bülent Yıldırım ve FIFA kokartlı eski kadın hakem Lale Orta, yeni sezonda Deniz Çoban ile birlikte kamera karşısında olacaklar. Üç eski hakem her hafta maçların teknik yorumlarının ardından birlikte çıkacakları programda haftanın hakem kararlarını birlikte yorumlayacakları Türkiye’de ilk kez uygulanacak yeni bir program formatıyla ekranlarda olacaklar. Teşbihte hata olmaz, yayıncı kuruluş böylece adeta bir MHK oluşturarak yeni sezona girmiş olacak.