Trabzonspor'da Abdullah Avcı, Hull City maçı sonrası konuştu

Orhan Gülek
03.12.2022 - 18:26 | Son Güncellenme: 03.12.2022 - 18:40

Dünya Kupası nedeniyle verilen arada Hull City ile 1-1 berabere kalan Trabzonspor'da Abdullah Avcı, maç sonu değerlendirmelerde bulundu. İşte detaylar...

AJANSSPOR - HABER

2022 Dünya Kupası sebebiyle liglere verilen arada oynanan hazırlık maçında Trabzonspor ile Hull City 1-1 berabere kaldı. Trabzonspor'un golünü 4. dakikada Trezeguet atarken Hull City'nin beraberlik sayısı 71. dakikada Ozan Tufan'ın penaltısından geldi.

Karşılaşma sonrası Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı açıklamalarda bulundu

"Olumlu - olumsuz yönlerimizi masaya yatırdık"

Acvı "22 maçın genel bir analizini yaptık zaten. Bu baskı zaman zaman iyi yaptığımız maçlar vardı, yapamadığımız maçlar da vardı. Bütün konu başlıklarından olumlu olumsuz yönlerimizi masaya yatırdık. Özellikle buraya gelirken bunun üzerinde sahada pratikte çalışmalar ve bu tür maçlarda da bunun karşılığını nasıl alabiliyor muyuz onu gördük. Süresini, şiddetini, hızını nasıl arttıracağız bununla ilgili çalışıyoruz." dedi.

"Baskıyı onun için yapıyoruz"

Maçlarda daha fazla topa sahip olmalarının gerektiğinin altını çizen Avcı "Baktığınızda çok güzel; topa sahip olmada, hem baskıda... Bugün şampiyonluğa oynayan takımlar dünyanın her yerinde yüzde 65 topa sahip olması lazım ve bunun yüzde 35'lik bölümünü de şiddetli baskıda oluşturması lazım ki tekrar topu alıp oynayabilsin. Baskıyı onun için yapıyoruz. Bunun içinde değişikliklerde yaptık." dedi.

İlgini Çekebilir
Fırtına kaçtı, Hull City kovaladı!
Habere Git

"Genç oyunculardan doğru cevap verenler var"

Orta saha oyuncularını artık içeride oynattıklarını dile getiren Avcı "Oyuncu profillerinde değişiklikler yaptık. Orta saha oyuncularını artık içeride oynatıyoruz, kenarda oynatmıyoruz. Genç oyunculardan doğru cevap verenler var. 2 aydır 3 aydır çok doğru gelişim kaydedenler var. Onları doğru zamanda sahaya atmaya çalışıyoruz." dedi.

"Yukarı doğru bir ivme yakalamak istiyoruz"

Avcı "Bugün itibarıyla beni memnun eden bir durum var. Süreleri de sakatlanma risklerine göre ayarlıyoruz. 45 oynayanlar var, 60 oynayanlar var. Bir sonraki maçı da ona göre planlayacağız. Bir sonraki maça adım adım eksiklerimizi iyi yaptıklarımızla yapamadıklarımızı daha iyi hale getirmek için bu 2 hazırlık maçı, daha sonra kupa ve ligle başlayışla tekrar yukarı doğru bir ivme yakalamak istiyoruz." dedi.

"Mevcut kadroda 4-5 oyuncu yoktu"

Eksik oyuncular hakkında da konuşan Avcı: "Lahtimi'nin bir pasaport sorunu vardı o halloldu. Bugün şu anda yolda olması lazım, kampa katılacak. Biliyorsunuz ki o da kendi milli takımındaydı. Djaniny ve Yazıcı'nın ufak bir sakatlığı var. Mevcut kadroda 4-5 oyuncu yoktu. Ama burada hem diğer oyuncuların hem oyun organizasyonuna nasıl cevap verecekler hem bireysel performanslar özellikle ilk yarıda aşağıdaydı. Onları nasıl yukarı çekeriz." dedi.

"Geçen seneki güzel hikaye bitti"

Karşılaşmada verilen mücadeleden memnun olduğunu dile getiren Avcı "Bugün büyük bir bölümünden açıkçası mutlu oldum. Çok da gol pozsiyonu var. Bunu daha iyi yapmak, yeterli değil, hep bir fazlasını isteyeceğiz. Geçen seneki güzel hikaye bitti, yeni bir hikaye yazmak için çalışıyoruz. Onun için bunun yeterli olmaması gerekiyor. Umarım çalışmalara devam." dedi.

"Trabzonspor'da bu kaynak hep oluyor"

Trabzonspor'un 19 yaşındaki sol beki Arif Boşluk'un durumuna da değinen Avcı "Arif U19 takımında öne çıkan bir oyuncuydu. Bizim geçen sene tek bir odak noktamız vardı, şampiyon olabilmekti ve bunu gerçekleştirebildik. Aynı zamanda bir kulübün sürdürülebilir olmaıs için kendi kaynağından özellikle Trabzonspor'da bu kaynak hep oluyor ve onu dizayn etmeye çalışıyoruz. Bu kaynaktan olan verimlilikleri de buraya getirdik. Bu resmi daha iyi görebilmek için." dedi.

Abdullah Avcı'dan Naci Ünüvar açıklaması

Ajax'tan transfer edilen Naci Ünüvar ile ilgili de konuşan Avcı "Naci... Taraftar şunu isteyebilir: Geldi, ertesi gün oynasın bir görelim. Gelip kötü görüntü vermektense daha hazır hale gelip adaptasyonunu, fiziksel durumunu tamamlayıp sahaya sürmek daha mantıklı olur." dedi.

"Özel bir oyuncu"

Abdülkadir Ömür'ün son durumuna da değinen Avcı "Abdülkadir Ömür, biliyorsunuz geçen sene esas yeri 8-10. Bizim oynattığımız sisteme 4-3-3'te 8, 4-2-3-1'de 10. Bunu son derece iyi oynayan bir oyuncu, özel bir oyuncu. Onu artık kenarda değil, içeride kullanmak istiyoruz. Burada da neler yapabildiğini biliyoruz. Onlara destek olmaya devam edelim. Doğru zamanda da kullanmak istiyoruz. dedi.

Senin için hazırladığımız haberler