Yeni Malatyaspor, Eren Derdiyok'u transfer edecek mi? Açıkladı...

06.01.2019 21:33 - Son Güncelleme -
Yeni Malatyaspor, Eren Derdiyok'u transfer edecek mi? Açıkladı...

Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek, TRT Spor'a bağlanarak gündemi değerlendirdi. Adil Gevrek'in açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

Hedefimiz oyuncu yetiştirip satmak. Malatyaspor ve tüm Türkiye bunu yapmalı ama tesis yetersizliği olduğu için oyuncu alıp satmaya yöneliyoruz. Transferler için oyuncu satmamız lazım. Altyapı ve ekonomik olarak hedeflerimiz var.

Sadık’a Beşiktaş ve Fenerbahçe talipti. Sadık karşılığında Barış’ı kiralık ve Yiğithan’ı bonservisiyle aldık. Ayrıca 750 bin Euro da para aldık. Beşiktaş ve Fenerbahçe ile ikili ilişkilerimiz var. Malatyaspor’un menfaatleri ve Sadık’ın isteğini dikkate aldık. Sadık da Fenerbahçe’ye gitmek istedi. Üç tarafın da mutlu olması lazım.

"Her futbolcunun hayali büyük takımlarda oynamaktır"

Boutaib de çok önemliydi. Emekleri için teşekkür ediyoruz. Burada oyuncu değerini bulduğu zaman vermek zorundasınız, hele Anadolu takımıysanız. Her futbolcunun hayali büyük takımlarda oynamaktır. Boutabib için de 1.5 milyon Euro aldık. Bunlar bizim için önemli rakamlar.

Transferde kulübün maddi anlamda menfaatleri ve oyuncunun menfaatleri önemli. Değerini bulan her futbolcu bizde satılabilir.

"Hedefe doğru gitmek ve gerçekçi olmak lazım"

Biz 4.5 yıldır görevdeyiz. Hedeflerimizi koya koya gittik. Sabırlı ve dürüst olduk. Yönetim kurulu ile beraber, teknik heyetimiz, sportif direktörümüz, çalışanlarımız ve taraftarımızla beraber büyük başarılara imza attık. Süper Lig’de de iyi konumdayız. İlk yarı hedefimiz 27 puandı, 29 puanda bitirdik. Takımlara baktığınız zaman performans düşüşü var. Hedefimizi ilk 6 olarak belirledik. Hedefe doğru gitmek ve gerçekçi olmak lazım. Kendimize inanıyoruz, iyi takımız ama haddimizi de biliyoruz.

Eren Derdiyok transfer edilecek mi?

Eren Derdiyok önemli bir oyuncu. Galatasaray’da bana göre iyi bir performans gösterdi. Şu anda gündemimizde yok ama hocamız isterse değerlendirilebilir. Gündemimizde oyuncular var. Giden oyuncuların yerini doldurmamız lazım.

"Nokta transfer istiyoruz"

Herkesin beklediği yıldız bir isim. 3 senedir yapacağımız transferlerin çok büyük isim olması değil, yıldız adayı olması gerektiğini söylüyorum. İyi bir sistemimiz ve takımımız var. Nokta transfer istiyoruz. Hem isim olması, hem gelip değer katması çok iyi olur ancak en önemlisi geldiği zaman fayda sağlaması. 3 ya da 4 transfer yapabiliriz. Gidecek isimler de olabilir. Dia ve Sulley Muniru ile yolları ayıracağız.

VAR hakkında...

VAR tartışılabilir ama çok önemli bir sistem. Bunu da yönetenler insanlar. Önümüzdeki sene daha iyi olacağına ve doğru bir sistem olduğuna inanıyorum. Anadolu takımları için çok önemli. Sistem giderek oturuyor.

Rodallega genç hayranı ile buluşup forma hediye etti!

news Image

5 saniye sonra yeni habere geçilecek
keyboard_arrow_up