Yeni Mario Balotelli, Türk teknik adamın ellerinde!

Almanya Ligi haberleri... Almanya 2. Ligi'nde Hannover 96 ekibinde Türk teknik adam Kenan Koçak, şu sıralarda yeni yeteneklerle ilgileniyor. Hannover'de forma giyen Moussa Doumbouya ise Alman basınının odak noktası oldu. Mario Balotelli'ye benzetilen Moussa Doumbouya sözleşme imzalayacak mı?
24 Şubat 2021 11:05- Son Güncelleme - 24 Şubat 2021 11:12
Google news abonelik

AJANSSPOR-HABER 

Almanya 2. Ligi'nde Hannover 96 ekibini çalıştıran Kenan Koçak geleceğin yıldız oyuncularını seçmek için hazırlanıyor. Bunun nedeni ise koronavirüsün negatif etkisi. Hannover, 16.5 milyon Euro olan büçteyi daha da düşürmeye çalışacak. Detaylar haberde...

Hannover 96 gençlere yöneldi

Türk teknik direktör Kenan Koçak, "Ben yeteneklerin peşindeyim. Onları daha da geliştirmek istiyorum" ifadeleriyle yapacaklarını anlatıyor. O isimler arasında öne çıkan ise Tarnat (22), Orrin McKinze Gaines (22) ve Mario Balotelli'ye benzetilen 23 yaşındaki Moussa Doumbouya...

'Yeni Balotelli' Kenan Koçak'ın elinde...

Alman basını, Moussa Doumbouya'nın Düsseldorf maçında şans bulduktan sonra 1 gol atmasına dikkati çekti. Futbolcunun hikayesi de dikkat çekici.

Doumbouya'nın çarpıcı bir hikayesi var

Gineli Moussa Doumbouya, 2017 yılında Almanya'da mahsur kaldı. Anavatanından kaçarak Akdeniz üzerinden teknelerle Libya'ya oradan da Avrupa'ya gelmişti. Sonrasında bölge liginde SC Wietzenbruch ile birkaç ay süren macera ve Eintracht Celle için atılan 29 maçta 34 gol...

Çatı ustasının yanında çıraklık yaptı

'Yeni Balotelli' 2019 yılında Hannover'e transfer olmuştu. Futbolcu, Afrika'ya sınır dışı edilmemek için çatı ustasının yanında çıraklık yaptı. Hannover ona yeni bir iş buldu. Doumbouya, patron Martin Kind'in lojistik sektöründe olmasının avantajını kullanmaya başladı. 

Kenan Koçak'ın itirafı: "Yeterli değil diye düşünmüştüm"

Kenan Koçak, futbolcu ile ilgili olarak, "İyi çalışıyor. Ama itiraf etmem gerekirse, 'Bu oyuncu yeterli değil' diye düşündüm. Ama her birimle uyumlu hale geldi. Ayrıca yeteneğini de gördü" diye konuştu. 

Profesyonel sözleşme imzalanacak mı?

Moussa Doumbouya, antrenmanlarda çok yoğun çalışıyor. Futbolcu şimdilerde profesyonel bir sözleşme için bekliyor. AB üyesi olmayan bir yabancı futbolcu olarak U23'te yer almaması gerekiyor. Mali sıkıntılar sebebiyle Hannover ekibi genç oyunculara yönelmek durumunda. Bu da futbolcunun avantajına olabilir. Yani oyuncunun profesyonel olarak yoluna devam etmesi yüksek ihtimal olarak görünüyor. 

Premier Lig, La Liga, Bundesliga, NBA, F1, Portekiz Ligi, UFC S Sport Plus'ta! Taahhüt yok, kurulum yok, tıkla hemen izle!