Yeni sezon seyircili mi olacak?

Almanya Bundesliga'da gelecek sezonki maçlar seyircili mi yoksa seyircisiz mi oynanacak? İşte detaylar...
31 Mayıs 2020 15:28- Son Güncelleme - 31 Mayıs 2020 15:28
Google news abonelik

Hüseyin Özkök - Ajansspor

Pandemi arasının ardından yeniden başlayan Bundesliga dördüncü karşılaşmalar geride kalırken yeni sezon planları da yapılmaya başlandı. Bild'in Pazar gazetesi Bild am Sonntag'ın bugünkü haberine göre UEFA Ağustos ayının kendi organizasyonlarının tamamlanması için kullanmak istediğinden Bundesliga yönetimi yeni sezonu 11 Eylül günü başlatmayı planlıyor.

25 Eylül'de seyircili

Bir diğer opsiyonun ise ligi 25 Eylül'de seyircili olarak başlatıp devre arası yapmadan sezonun tamamını bir defada oynamak olduğu konuşuluyor. Yetkililer, lig ne kadar geç başlarsa seyircili oynama ihtimali o kadar artar fikrindeler. Ancak seyircili başlangıcın kademeli olarak gerçekleşmesi planlanıyor.

200-300'e düşerse vaka

Bu konuda açıklama yapan hijyen ve çevre tıbbı uzmanı Profesör Klaus-Dieter Zastrow, günlük enfeksiyon sayısının 200-300 aralığına inmesi durumunda maçların seyircili oynanabileceğini ancak başlangıçta mesela 60.000 kişilik statta 40.000 seyirci ile başlamanın daha az risk taşıyacağını ve tüm seyircilerin mutlaka maske takması gerektiğini söylüyor.

Almanya'da tüm seyircili organizasyonlar hükumet tarafından 31 Ağustos'a kadar yasaklanmıştı.

Yasal uyarı: Bu haber Ajansspor.com tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.