AjanssporAjansspor uygulamasını indir

"Yeni takımız, şeytanın bacağını kırdık"

Ajansspor Editör
Salim Manav
İlk Yayınlanma : 06 Eki 2021 - 15:41 / Son Güncelleme : 06 Eki 2021 - 15:52

GZT Giresunspor Teknik Direktörü Hakan Keleş; Göztepe galibiyeti, yeni transferlerin formu durumu ve fikstürle ilgili açıklamalarda bulundu. Detaylar haberimizde...

AJANSSPOR HABER -

GZT Giresunspor'da teknik direktör Hakan Keleş gündeme dair açıklamalar yaptı.

Radyospor'da Oleycom'un sunduğu Anadolu Ateşi programında Salim Manav'a konuşan Hakan Keleş, "Ligin başından beri yeni takım olmanın sıkıntılarını yaşadık. Son haftalarda da Göztepe maçındaki galibiyetin sinyallerini almıştık. Göztepe karşılaşmasına oyuncularımız iyi konsantre oldu ve maçı kazandık. Bu galibiyetle birlikte ilerleyen haftalar bizim için daha iyi olacaktır." dedi.

'Yeni transferler form tutmaya başladı'

Yeni transferlerin takıma katkısı hakkında ise Keleş, "Yeni transferlerimiz kampa geç katıldı. Diabate de bir koronavirüs süreci yaşadığından dolayı aramıza geç katıldı. Yeni transferlerimiz form tutmaya başladı. Milli ara da bize bu noktada iyi gelecektir. Emre Taşdemir de bizim transfer ettiğimiz ve çok şey beklediğimiz oyunculardan bir tanesi. Ligin en iyi sol beklerine sahibiz. Aziz Behich ve Emre Taşdemir bu mevkideki en iyi oyunculardan." ifadelerini kullandı.

'İlk 5 haftada fikstür sıkıntısı yaşadık'

Ligin ilk 5 haftasında zorlu rakiplere karşı mücadele eden Giresun'un fikstürü hakkında ise Hakan Keleş, "Fikstürden yana bir sıkıntımız yok. Sonuçta her rakibimizle maçlar oynayacağız. Fakat ilk 5 haftalık süreçte bu durumun mental olarak dezavantajını yaşadık. Göztepe galibiyetiyle şeytanın bacağını kırdık." açıklamasında bulundu.

Zeki ve Halil'in pozisyonu hakkında yorum

Göztepe-Giresunspor maçındaki Zeki Yavru ile Halil Akbunar'ın pozisyonu için ise Keleş, "Hakemlerimizin de form durumu var. Zaman zaman hakemlerimiz formsuz olabiliyor. Hatalar bizim ya da rakiplerimizin aleyhine ya da lehine olabiliyor. Zeki ile Halil'in pozisyonunda hakem görmemiş olabilir. Fakat VAR'a da gidilmedi. Bu sezon çok fazla hakemlerimiz VAR'a gitmiyor. VAR konusunda birçok eleştiri var fakat ben VAR'ı istiyorum. Bu konu özelinde çok fazla konuşmak istemiyorum. Biz kulüp olarak da hakemlerimizle ilgili çok fazla konuşmuyoruz." diye konuştu.

Göztepe'den açıklama gelmişti

Süper Lig'de GZT Giresunspor'a 1-0 yenilen Göztepe, Halil Akbunar ile Zeki Yavru arasındaki pozisyona Video Yardımcı Hakem (VAR) kadrosunun müdahale etmemesini eleştirmiş ve şu ifadelere yer vermişti: 

 "Soruyoruz! Herhangi bir dövüş sporunda bile dirsek atmak yasakken, futbolda ne zaman serbest oldu? #haVARhaYok Ne fark eder!"