Yılmaz Bal'dan Fenerbahçe açıklaması!

Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor'un Sportif Direktörü Yılmaz Bal, Ajansspor'a çok özel açıklamalar yaptı. Bal, Fenerbahçe ile görüşüp görüşmediğini açıkladı. Tecrübeli futbol adamı önemli açıklamalara imza attı.
20 Mayıs 2020 08:45- Son Güncelleme - 20 Mayıs 2020 12:23
Google news abonelik

EMRAH KARALİNÇ/AJANSSPOR ÖZEL

Gelecek sezon için yapılanmaya gidecek Fenerbahçe'de sportif direktörlük görevine Emre Belözoğlu'nun getirilmesine kesin gözüyle bakılıyor. Belözoğlu'na, çıkacağı bu zorlu yolculukta yardımcı olacak bir ismin arandığı ve bu ismin Çaykur Rizespor Sportif Direktörü Yılmaz Bal olduğu gündeme gelmişti. Yılmaz Bal, Fenerbahçe ile görüştü mü? Fenerbahçe'de çalışmaya sıcak bakıyor mu? Tüm bu sorulara Yılmaz Bal yanıt verdi.

Yılmaz Bal: "Test sonuçlarımız şükürler olsun negatif çıktı"

Koronavirüs salgını sebebiyle verilen zorunlu arayı iyi bir şekilde değerlendirmek istediklerini anlatan Yılmaz Bal, "Elbette salgının bir an evvel geçmesini bekliyoruz. Ben takımımızı adım adım takip ediyorum. Şükürler olsun ki yaptığımız COVID-19 testleri negatif çıktı. Lig öncesi çalışmalarımızı sürdürüyoruz" ifadelerini kullandı.

"Fenerbahçe'den resmi bir teklif gelmedi"

Fenerbahçe ile adı anılan Yılmaz Bal, sarı-lacivertlilerden teklif alıp almadığını açıkladı. Bal, "Fenerbahçe'den bana ulaşan herhangi bir teklif olmadı" yanıtını verdi.

Yılmaz Bal: "Fenerbahçe'den teklif gelirse değerlendiririz"

Yılmaz Bal: "Fenerbahçe'den teklif gelirse değerlendiririz"

Teklif gelmesi halinde nasıl bir yanıt vereceği konusunda Rizespor Sportif Direktörü, "Fenerbahçe çok büyük bir camia. Elbette böyle büyük bir camiada herkes hizmet etmek ister. Fakat; herhangi bir görüşme olmadı. Teklif gelirse elbette değerlendiririz" diye konuştu.

"Emre Belözoğlu ile birlikte çalışmak isterim"

'Fenerbahçe'de sportif direktör mü, yoksa Emre Belözoğlu ile birlikte ekipte yer almak mı istiyor? sorusuna ise Yılmaz Bal, "Gelecek sezon Fenerbahçe'de Emre Belözoğlu sportif direktör olacak. Görünen o. Ben öyle bir şeye talip olmadım. Birlikte çalışmak ister miyim? Elbette, nasıl ki bir futbolcu Fenerbahçe'ye gitmek isterse, bir sportif direktörün de böyle bir kulübe gitmeye sıcak bakması doğal" ifadelerini kullandı.

Yılmaz Bal: "Fenerbahçe'de işlerin kolay olmayacağını biliyorum"

Fenerbahçe'de ciddi bir baskı olacağı ve bu baskılar hakkında ne düşüntüğü sorusuna tecrübeli futbol adamı, "Fenerbahçe'de işlerin kolay olmayacağını ve baskı olacağını elbette öngörüyorum. Futbolda durum böyle. Büyük camialarda baskı hep olur. Her zaman kendime güvenen birisiyim" dedi. 

Yılmaz Bal: "Rizespor'un başarısına konsantreyim"

Yılmaz Bal: "Rizespor'un başarısına konsantreyim"

Bal, Rizespor'daki durumuna ilişkin olarak, "Şu anda Rizespor'un başarısına konsantreyiz. Kulüple aramızda herhangi bir problem yok. Burada hep beraber başarılı işler yaptık" açıklamasını yaparak sözlerini tamamladı.

Yılmaz Bal, nasıl bir sportif direktör?

Vedat Muriç'in Fenerbahçe'ye transfer olduğu dönemde Damien Comolli ile yaptığı görüşmelerdeki duruşu ve kendine emin tavrıyla dikkatleri üstüne çeken Yılmaz Bal, futbolcularla çok iyi ilişkiler kurmasıyla bilinen bir sportif direktör. 48 yaşındaki futbol adamının sadece yurt içi değil, yurt dışında da ciddi sayıda kontakları var.

Düşük maliyete karşın, başarılı transferler...

Dünyanın çeşitli ülkelerinde futbolcu izlemeye giden ve Rizespor'a da birçok nokta atışı transfer yaptıran Yılmaz Bal, düşük maliyetlere karşın önemli başarılara imza attı. Bu sezon takımın oluşumunda İsmail Kartal ile birlikte çalışan Bal'ın transfer edilmesinde doğrudan inisiyatif aldığı Denys Harmash, Milan Skoda da takıma verdiği katkı ile nokta transfer olarak nitelendirilmişti.