AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Yılmaz Vural: "3 büyükleri uçururum"

İlk Yayınlanma : 20 Nis 2020 - 16:03 / Son Güncelleme : 20 Nis 2020 - 16:08

Yılmaz Vural: "3 büyükleri uçururum"

Yılmaz Vural'dan Fatih Terim hakkında flaş itiraf geldi.

Vural, Sepp Piontek döneminde Türkiye A Milli Futbol Takımı'ndan yardımcı antrenörlük teklifi aldığını, teklifi kabul etmediğini, kendisinin yerine de Fatih Terim'in göreve başladığını söyledi.

Maltepe Belediyesi sosyal medya hesabı Instagram'da konuşan Vural yaşananları şu şekilde anlattı.

"1989 yılında Şenes Erzik beni aradı. O dönem Bursaspor'da görev alıyorum. 36 yaşındayım… Bana 'Milli Takım'da çalışır mısın?' dedi. Çok heyecanlandım. Milli Takım teklif edilmiş... Bir gün sonra Ulus'ta eski federasyon binasında buluştuk. Teklif yaptılar. Ben de, 'Milli takımda seve seve çalışırım" cevabını verdim. Bir gün sonra yeniden federasyon binasına gittim."

'Terim'in önünü açtım'

"Sepp Piontek'i açıkladıklarını, beni de yardımcısı olarak düşündüklerini söylediler. Fatih Terim'i de Ümit Milli Takım'a almayı düşünüyorlardı. Kabul etmedim. Nedenini sorduklarında da 'Ben yabancıya karşıyım. Bir sürü söylemlerim var bu konuda… Şimdi bir yabancının altında çalışmam doğru olmaz. Kendi prensiplerime aykırı olur' dedim. Bana pişman mısın diye soruyorlar. Neden pişman olayım? Bak Fatih Terim'in önünü açmışız farkında olmadan. Ülkeye bir 'İmparator' kazandırdım."

'3 büyükleri uçururum'

'Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş'ta şans verilse başarılı olabilir misin?' sorusuna Yılmaz Vural, "3 büyükleri uçururum." cevabını verdi.