Yılmaz Vural: ”Aldığımız bu sonuçla büyük bir yara aldık”

Orhan Gülek
04.04.2021 - 16:29 | Son Güncellenme: 04.04.2021 - 16:35

Süper Lig’in 32. haftasında evinde karşılaştığı Konyaspor’a 2-1 mağlup olan BB Erzurumspor'da Teknik Direktör Yılmaz Vural, değerlendirmelerde bulundu

AJANSSPOR - HABER

Süper Lig'in 32.hafta mücadelesinde BB. Erzurumspor, teknik direktör Yılmaz Vural yönetiminde çıktığı ilk maçta sahasında Konyaspor'a 2-1 mağlup oldu.

Karşılaşma sonrası BB Erzurumspor'da Teknik Direktör Yılmaz Vural açıklamalarda bulundu.

"Oyunun normal temposundan giderken golü yedik"

Teknik Direktör Vural, büyük bir yara aldıklarını belirterek, “Çok kötü bir sonuç aldık. Kazansak başka şeyler konuşacaktık ama olmadı. İki oyuncumuzu daha çok hücuma destek versinler diye sahaya sürdük. Oyunun normal temposundan giderken golü yedik. Hemen karşılık verdik. Skoru eşitliğe getirdik. Ardından pozisyon kısırlıkları yaşandı. Devrenin sonuna doğru 2. golü yedik. Değişiklikle ikinci devreye başladık. Osman’ın daha diri olacağını düşündük, onu oyuna aldık. " ifadelerini  kullandı.

"VAR’da ki neyi düşünüp hakemi çağırdı"

Karşılaşmada genel olarak üstün olan tarafın Erzurumspor olduğunu ifade eden Yılmaz "Oyunun büyük bölümünde oyuna biz hakimdik. Rakip skoru korumak istedi. Yatan kalkmıyor, kaleci pas vermiyor adeta oyunun içine ediyorlar. Hakem kardeşlerim bir daha yaparsa diye bekliyorlar. Güzel maç yönetti ama zamana dikkat edemedi. İyi pozisyonlarımız oldu. Kazandığımız penaltı açık ama elini geri çekiyormuş diye penaltı vermedi. Sonrasında faul bize yapılıyor onlara veriyorlar. VAR’da ki neyi düşünüp hakemi çağırdı. Bu kadar net görülen şeylerde halen VAR’da sistem hatası var denilmez. Kazanılan 1 puan veya kaybedilen 1 puan çok önemli artık bunun farkına varılsın. değerlendirmesinde bulundu.

"Büyük bir yara aldık"

Kaybedilen 3 puan için üzgün olduklarını ifade eden Yılmaz "İkinci yarı oyuncularımın verdiği çabadan dolayı onlara teşekkür ediyorum. Aldığımız bu sonuçla büyük bir yara aldık. Gençlerbirliği’yle oynayacağız ve yine ağır bir maç olacak. Oyuncularımı oynarken sahada tanıyoruz. Konyaspor’u kutluyorum. Umarım bundan sonra her şey istediğimiz ve düşündüğümüz gibi gerçekleşir” diyerek cümlelerini tamamladı.

Senin için hazırladığımız haberler