Yılmaz Vural'dan çok konuşulacak Sakaryaspor açıklaması

Feride Kara
31.03.2022 - 23:38 | Son Güncellenme: 01.04.2022 - 09:12

Geçtiğimiz günlerde adı Sakaryaspor ile anılan Yılmaz Vural "Milli takım, Fenerbahçe derken 2. Lig'den bir takımda çalışmak istemezdim" ifadelerini kullandı

TFF 2. Lig Kırmızı Grup takımlarından Sakaryaspor, Yılmaz Vural'la yaşanan anlaşmazlık sonrası teknik direktörlük koltuğuna Tuncay Şanlı'nın getirildiğini duyurmuştu. Vural, Sakaryaspor’un son maçını tribünden izlemiş ancak, yapılan görüşmelerde netice sağlanamamıştı.

 2. Lig'den bir takımda çalışmak istemezdim

Sakaryaspor ile anlaşamayan Yılmaz Vural ise bu konuda tartışma yaratacak bir açıklama yaptı. Vural "Milli takım, Fenerbahçe derken 2. Lig'den bir takımda çalışmak istemezdim. Küçümsemekten değil. Ekonomisi daha düzgün, imkanları daha iyi olan yerlerde çalışalım. Antrenörlük hayatımızın sonlarına gelmek üzereyiz." dedi.

Tuncay Şanlı benim kardeşimdir

Yılmaz Vural: "Başkanla konuştuk. Onlar kendi tasarruflarını kullanmışlar. Başkan bana 'Seni arayacağım' dedi. Arabayla İstanbul'a dönüyordum. İrtibat kuramadık herhalde. Tuncay Şanlı geldi, daha mutlu oldum. Tuncay'a yakışır. O da bir imkan yakaladı. Genç bir kardeşimiz. Sakaryaspor'un başına geçti. Çok konuşup da kulübün gidişatını etkilemek istemem. Tuncay Şanlı benim kardeşimdir."

İlgini Çekebilir
Tuncay Şanlı dönemi resmen başladı
Habere Git

Sakarya'yı benim dedelerim kurmuş

Anlaşamadığı Sakaryaspor konusunda ise Vural "Sakarya'yı benim dedelerim kurmuş. O kadar yerlisiyiz biz. Bu sevginin karşılığında para konuşulması falan beni üzer. Kesin bu muhabbeti." dedi.

Yılmaz Vural 5 milyon TL’yi kulübümüzden talep etmiştir

Yılmaz Vural'ın Sakaryaspor ile anlaşamamasının sebebinin para olmadığı söylemesi üzerine Sakaryaspor Başkanı Cumhur Genç bir açıklama yaptı. Genç: ”Sn. Yılmaz Vural sezon sonuna kadar 2 milyon TL peşin, 2 milyon TL şampiyonluk primi, yardımcıları için peşinat, maaş ve şampiyonluk primleri dahil kalan 6 maç için toplamda 5 milyon TL’yi kulübümüzden talep etmiştir!” ifadelerini kullandı.

Senin için hazırladığımız haberler