Yılmaz Vural Terim'in şansla kazandığını ima etti

Akhisarspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural, TFF 1. Lig Play-off'larına hazırlandıklarını söyledi. Yılmaz Vural, Süper Lig'e doğrudan çıkma şanslarının devam etmesiyle ilgili olarak Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim üzerinden örnek verdi ve Terim'in şansla kazandığını ima etti.
16 Temmuz 2020 14:50- Son Güncelleme - 16 Temmuz 2020 15:06
Google news abonelik

Akhisarspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural, Süper Lig'e yükselme hedefleriyle ilgili açıklamalarda bulunurken, Fatih Terim'den de bahsetti.

TRT Spor'a açıklamalarda bulunan ve koronavirüs testinin pozitif çıktığı dönemi anlatan Vural, "Bu pandemi sürecinde başımıza gelen olay, kimsenin başına gelmez. Bizde bir şey yoktu. Ama testlerimiz pozitif çıktı, 3 oyuncum ve ben Altay maçında yer alamadık. İptal da edilebilirdi, edilmedi. Hiç hoş bir durum değil" dedi. 

Hafta sonu oynanacak mücadeleler ile ilgili koşan ve Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in şansla kazandığını ima eden Vural, "Biz son 10 maçın 8'sini kazanmış bir takım olarak bir üst lige direkt çıkamadık. Şimdi hafta sonu şansımız hala devam ediyor. Allah bize Fatih Terim şansı versin" diye konuştu. 

Play-off'a hazırlandıklarını söyleyen tecrübeli teknik adam, "Biz kendimizi play-off'a hazırlanıyoruz. Maçı kazanıp, Bursaspor ile eşleşip onları da yenmek istiyoruz. Ben tüm takımlara da teşekkür ediyorum, hakkaniyetli oynadılar. Tüm takımlardan ricam da herkesin kendi kadrosuyla oynaması. Kimse hiçbir şüpheye meydan vermesin" diye görüş bildirdi.

Ligi şampiyon tamamlayan ve Süper Lig'e yükselen Hatayspor'u kutlayan Yılmaz Vural, "Hatayspor'u kutluyorum. Hakkıyla da şampiyon oldular, Süper Lig'de de başarılar diliyorum. Biz de 3-4 takım olarak yarış veriyoruz" ifadesini kullandı.

34. hafta maçlarının başlama saatiyle ilgili de konuşan Vural, "17.30'da oynanacak tüm maçlar, Temmuz'un sonundayız ve keşke maçlar daha ileri saatte oynansaydı. Daha seyredilir mücadeleler ortaya çıkabilirdi" diye konuştu.

Akhisarspor'u Süper Lig'e çıkarması halinde 5. kez bir takıma lig atlatacağını ifade eden Yılmaz Vural, "Benim bu çıkaracağım 5. takım olacak, eğer yükselirsek. Hiçbiriyle devam etmedim. Çıkarsak Akhisarspor yöneticileri bilir. Biz bu camiayı sevdik. Kalın derlerse seve seve devam ederiz" diyerek sözlerini tamamladı.