Yılmaz Vural'dan şampiyonluk ve Fenerbahçe açıklaması

20 Mart 2020 15:09- Son Güncelleme - 20 Mart 2020 15:40
Google news abonelik

TFF 1. Lig ekiplerinden Akhisarspor teknik direktörü Yılmaz Vural, liglerin ertelenmesi, koronavirüs salgını, Fenerbahçe iddiaları ve şampiyonluk ile ilgili neler söyledi? İşte detaylar...

Tecrübeli teknik adam Radyospor'da yayınlanan Spor Kazanı programında Özgür Sancar'a özel açıklamalarda bulundu. Vural'ın açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

"Bizim fikrimiz ne olabilir ki?"

"Önemli tedbirler alınmış durumda. Ama tabii tedirginiz hepimiz. Herkes sorumluluk içinde davranmalı. Özellikle yurt içi ve yurt dışı. Daha kuralcı davranmamız gerekiyor. Herkes kendini kontrol etmesi gerekiyor. Toplum içine giriyorlar o yüzden temkinli olmamız lazım. Türkiyemiz bu konuda sanki önlemleri önceden almış ve bu bizi mutlu ediyor. Tabii futbol camiası olarak bize böyle bir soru sorulduğunda fikir üretecek insanlar değiliz. Bizim işimiz futbol. Herkes arıyor ama çok yanlış adresteler. Bizim fikrimiz ne olabilir ki? Bize ne söylerseler onu birebir yapmak zorundayız. Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği bu konuda çok tavırlı değiller. Fikirlerini net olarak ortaya koymaları gerekiyor. Dünde toplanıldı ve bir karar alınıldı. Bakanımız gerekenleri anlattı ve süre belirtilmedi. Oyuncularımıza ne kadar izin verelim bilemiyoruz. Bu konuda biz ne yapacağımızı şaşırdık. Belli bir süresi var onun. Bilimsel bir süreleri var. Bu belirsizlikler bizim için bir problem oldu."

"Kulüplerin maddi sıkıntıları olacak"

"Bireysel anlamda verilen programa uymaları gerekiyor. Oyunculara kalmış durumda. Şampiyonluğa oynuyoruz ve büyük hedeflerimiz var. Kulüplerin maddi sıkıntıları olacak. Oyuncuların ödemeleri var, taraftar yok, gelir yok, bir şey satamıyoruz. Şu an karşılıklı anlayış bekliyoruz. Herkes durumu görüyor. Kulüplerin durumunu görüyor. Ödemelerde şu ana kadar sıkıntı yapamadık. Olacağını da düşünmüyorum. Salı günü başlayacağız antrenmanlara. Oyuncularımız tabii kendi programlarını evde yapacaklar. 4 günün sonunda antrenmanlara başlayacağız. Takımı bir araya getirmek zorundayız. Değişen yine pek bir şey olmuyor. Oyuncularda sonuçta bir yerden bir yere geliyor. Bir şey olacaksa bunu engelleyemezsiniz. Belediyemiz sağ olsun her gün gelip dezenfekte ediyor. Ne varsa hep destek veriyorlar. Bizim Akhisarspor kulübü olarak aldığımız önlemler ortada. Sağlık Bakanı'mıza da teşekkür ediyorum, sağlık personelimize de. Halkımız da küçük de olsa bir jest yaptı alkışlayarak. Hep birlikte çok düzen içinde çalışıyorlar. İnşallah fazla bir zarar olmaz. Ufak-tefek şeyler duyuyoruz tabii. Sayılar yavaş yavaş yükseliyor. Demek ki bulaşma söz konusu. Hakikaten bu işi ciddiye almak zorundayız."

"Acelemiz ne? Ne zaman virüs biterse o zaman kaldığımız yerden devam ederiz"

'Lig bitmeden küme düşen takımları ve şampiyonu belirleyelim' böyle bir şey olmaz. Oynanmamış bir ligde böyle bir şey olamaz. Bu virüsün etkisi ortadan kalktığında lig tamamlanır. Acelemiz ne? Ne zaman virüs biterse o zaman kaldığımız yerden devam ederiz. Böyle bir şeyi gündeme getirmesinker. Ben düştüm sen çıktın öyle bir şey olmaz. Oynanır Haziran'ın ortası veya sonu biter. Çünkü uluslararası bir müsabaka yok zaten. Biz artık oturup çalışacağız ve ne zaman başlar derseler o zaman başlayacağız. Herkes bir fikir söylüyor. Kayseri diyor ki şöyle olsun böyle olsun. Herkes otursun toplansın fikirlerini söylesin sonuca göre hareket edilsin. 

Erzurumspor'a karşı galip gelseydik 2. sıraya yükseliyorduk"

"Biz Erzurumspor'a karşı galip gelseydik 2. sıraya yükseliyorduk. Ama olmadı 45 puanımız var bizim. Enteresan 6 hafta bizleri bekliyoruz. Önemli olan şu an insan sağlığı. Biz bu oyunu insanlar eğlensin diyey yapıyoruz. Maalesef ki şanssız bir jenerasyonuz. Her şeyi yaşıyoruz. Benim hesaplamam kazanmak üzere. rakibin ne yapacağını düşünmüyorum. 63 puan alan üst lige çıkar diye düşünüyorum. Hatay da son zamanlarda takılmaya başladı, Erzurum'un zor maçları var, Bursa'nın fikstürü iyi. Bize de dengeli bir fikstür geliyor. Kaybetmeden giden takımların işi daha kolay."

Fenerbahçe haberleri hakkında...

Fenerbahçe bana teklif yapmış ben teklifi reddetmiş gibi bir şey oldu geçtiğimiz günlerde. Bizim sohbetimizde böyle bir şey olmadı. Öncellikle bu yanklışı düzeltelim.  Fenerbahçe için bu ara iyi oldu. Bu süre içinde aceleye gelmeden doğru kararı vereceklerdir. 2 hafta süre içinde bir pro lisansı olan teknik direktör olmazsa ceza  almaları ortaya çıkıyordu. Şimdi oturacaklar sakin sakin yabancı veya yerli bakacaklar. Bizim oturup Fenerbahçe'ye akıl verecek gibi bir durumumuz söz konusu değil. 

AJANSSPOR