• Diğerleri

YKS Günü Nüfus Müdürlükleri Açık mı?

Sınav streslerinden kimliklerini sınava giderken düşürenler, evde bulamayanlar, daha önce kaybedenler nüfus müdürlüklerinin sınav günü açık olup olmadığını araştırıyor. Peki Cumartesi günü kaçta açılacak, kaçta kapatılacak, Pazar günü kaçta açılacak, kaçta kapanacak, kimlik hemen mi veriliyor, geçici kimlik nasıl alınır, e-devletten alınır mı, sıra çok mu, hangileri açılacak, hangileri açık olacak, nereler açık olacak gibi araştırmalar devam ediyor. İşte tüm detaylar...
25 Haziran 2020 20:30- Son Güncelleme - 25 Haziran 2020 20:36
Google news abonelik

YKS Günü Nüfus Müdürlükleri Açık mı gibi soruların cevabını merak eden üniversite adayları için tüm bilgileri topladık. İşte 27 Haziran Cumartesi ve 28 Haziran Pazar günü nufüs müdürlüğü açılış kapanış hakkında bilgiler... Sınav streslerinden kimliklerini sınava giderken düşürenler, evde bulamayanlar, daha önce kaybedenler nüfus müdürlüklerinin sınav günü açık olup olmadığını araştırıyor. Peki Cumartesi günü kaçta açılacak, kaçta kapatılacak, Pazar günü kaçta açılacak, kaçta kapanacak, kimlik hemen mi veriliyor, geçici kimlik nasıl alınır, e-devletten alınır mı, sıra çok mu, hangileri açılacak, hangileri açık olacak, nereler açık olacak gibi araştırmalar devam ediyor. İşte tüm detaylar...

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, şöyle dendi:

"ÖSYM tarafından 27-­28 Haziran 2020 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2020­-YKS)'na girecek olan öğrencilerin sınav süreçlerinde herhangi bir mağduriyet yaşamamaları amacıyla, Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı başvurularının alınması ile sınırlı olarak İstanbul'da ilçe nüfus müdürlükleri; YKS öncesine denk gelen 25 Haziran 2020 Perşembe ve 26 Haziran 2020 Cuma günü saat 20.00'a kadar, YKS'nin yapılacağı gün olan 27 Haziran 2020 Cumartesi günü 07.00-13.00 saatleri arasında, YKS'nin yapılacağı gün olan 28 Haziran 2020 Pazar günü 07.00-16.00 saatleri arasında açık bulundurulacaktır. Sınava katılacak adaylardan Nüfus Cüzdanı veya T.C. Kimlik kartını kaybeden ve yeniden çıkarmak isteyen adaylar için 'Sınav Giriş Belgesi' ile 2(iki) adet fotoğrafını yanında getiren adaylara yeni T.C. Kimlik Kartı düzenleninceye kadar geçerli olmak üzere "Geçici Kimlik Belgesi" verilecektir."

Peki diğer şehirlerde açık olacak mı?

ÖSYM Başkanı Prof.Dr.Halis Aygün açıklamasına göre tüm şehirlerde; T.C kimlik kartını kaybeden, nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında T.C kimlik numarası, fotoğraf bulunmayan adaylar için il/ilçe nüfus müdürlükleri sınav günleri açık bulundurulacak. 

TÜM LİSTE İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ

işte ÖSYM'NİN AÇIKLAMASI

2020-YKS  İçin Sınav Günü Açık Tutulacak İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri

27-28 Haziran 2020 tarihlerinde uygulanacak Yükseköğretim Kurumları Sınavına (2020-YKS) girecek adaylardan, T.C. Kimlik Kartını kaybeden, nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında T.C. Kimlik Numarası, fotoğraf, soğuk damga bulunmadığı için sınava kabul edilmeyecek durumda olanlar için sınav yapılacak merkezlerdeki ekte sunulan İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce 27 Haziran 2020 Cumartesi günü 07.00 ile 17.00 saatleri arasında ve 28 Haziran 2020 Pazar günü 07.00 ile 15.30 saatleri arasında açık tutulacak ve söz konusu Müdürlüklere başvuran adaylara, müdürlük personeli tarafından fotoğraflı, imzalı-mühürlü, barkodlu-karekodlu veya fotoğraflı, barkodlu-karekodlu “Geçici Kimlik Belgesi” düzenlenecektir.

Bu amaçla sınav günü Nüfus Müdürlüğüne başvuran adaylar, Nüfus Müdürlüğü personeli ile birlikte ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinde yer alan ilgili sınavın başvuru bilgilerine T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile erişebileceklerdir. Nüfus Müdürlüğü personelince adayın bilgilerinin kontrolü yapılarak adaya fotoğraflı, imzalı-mühürlü, barkodlu-karekodlu veya fotoğraflı, barkodlu-karekodlu “Geçici Kimlik Belgesi” düzenlenecektir. Adaylar, Nüfus Müdürlüklerince düzenlenen fotoğraflı, imzalı-mühürlü, barkodlu-karekodlu veya fotoğraflı, barkodlu-karekodlu Geçici Kimlik Belgeleri ile sınava girebileceklerdir. “Geçici Kimlik Belgesi” dışında verilen belge, form vb. sınava giriş için kabul edilmeyecektir. Bu amaçla, Nüfus Müdürlüğüne başvuran adayın, ilgili sınavın Sınava Giriş Belgesi ve güncel bir fotoğrafının yanında olması gerekmektedir.  

Adaylar, sınav günü açık tutulacak İl/İlçe Nüfus Müdürlüklerinin adresine ve açık oldukları saatlere aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir.

Adaylara duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

Öyle bir gol kaçırdı ki! Boş kale...