AjanssporAjansspor uygulamasını indir

"Yok artık LeBron James!" NBA'de oynayan ilk milyarder basketbolcu oldu

Ajansspor Editör
Orhan Gülek
İlk Yayınlanma : 04 Haz 2022 - 15:48 / Son Güncelleme : 04 Haz 2022 - 15:55

NBA takımlarından Los Angeles Lakers forması giyen yıldız basketbolcu LeBron James, NBA tarihinde aktif basketbol oynayan ilk milyarder oldu. İşte detaylar

AJANSSPOR - HABER

Parkedeki performansıyla adından "Yok artık LeBron James!" cümlesiyle sıkça söz ettiren LeBron James, kimilerine göre basketbolun gelmiş geçmiş en yetenekli oyuncusu. 37 yaşındaki yıldızın son başarısı ise finans sektöründen geldi.

Mal varlığı, 1 milyar dolar barajını aştı

TRT Spor'un haberine göre; James, NBA tarihinde aktif basketbol oynayan ilk milyarder oldu. NBA'ye ayak bastığından bu yana her yıl önemli gelir elde eden James'in mal varlığı, 1 milyar dolar barajını aştı.

Bir çok sektörde yatırım yaptı

LeBron James, 19 yıldır basketbol sözleşmelerinden yaklaşık 400 milyon dolar kazandı. James ayrıca gastronomi sektöründen Hollywood prodüksiyon şirketlerine kadar bir çok sektörde yatırım yaptı.

Michael Jordan, emekli olduktan sonra milyarderler listesine girmişti

Daha önce milyarderler listesine girmeyi başaran tek basketbolcu, NBA efsanesi Michael Jordan'dı. Ancak Charlotte Hornets'in sahibi olan efsane basketbolcu, bu başarıya aktif kariyerinin bitmesinden yaklaşık 10 sene sonra ulaştı.

LeBron James: "Bu benim en büyük hedefim"

LeBron James, 2014 yılında GQ'ya verdiği demeçte, milyarder olmanın kendisinin en büyük hedefi olduğunu belirterek şu sözleri dile getirmişti: "Bu benim en büyük hedefim. Açıkçası işimi en üst düzeye çıkarmak istiyorum. Ve eğer bunu başarırsam, eğer bir milyar dolarlık bir sporcu olursam! Aman Tanrım, heyecanlanacağım."