Yönetim, Babel için seçimi bekliyor!

7 Eylül 2018 08:34- Son Güncelleme - 7 Eylül 2018 11:34
Google news abonelik
Zam isteyen Ryan Babel’in menajeri seçimden sonra İstanbul’a çağrılacak.
Beşiktaş'ta 1.5 sezon çok başarılı bir performans sergileyen Ryan Babel’in bu sezonki mutsuzluğunu gidermek için yönetim şartları sonuna kadar zorlayacak.
Bu sezon sonunda mukavelesi bitecek olan 31 yaşındaki oyuncuya, sezon başında Çin’den 8 milyon euroluk bir teklif gelmişti. Beşiktaş’ın satma isteğine karşılık Çin’e gitmeyi kabul etmeyen Hollandalı yıldız ile, sözleşme uzatmak için yapılan görüşmeler de sonuçsuz kalmıştı. Sezonluk 3.2 milyon euro isteyen Babel’e, Siyah-Beyazlı yönetim şu anki şartlarda yani, 2.1 milyon euroluk ücretle uzatma teklifi yapmıştı.
Uzlaşma sağlanamadan masadan kalkan Babel’in ilk 4 haftadaki performansı hem Teknik Direktör Şenol Güneş’i hem de Siyah-Beyazlı yönetimi memnun etmedi. Yönetim ekonomik nedenlerle yaşanan bu sorunu seçimden sonra çözmek istiyor.
Hedef 3 yıllık sözleşme  Hedef Şenol Güneş’in de takımda kalmasını istediği Babel’le 3 yıllık daha sözleşme yapmak ve sezon sonunda bedelsiz şekilde ayrılmasını önlemek. Bu şekilde taraftarın da sevdiği Hollandalı kanat oyuncusunun, kariyerinin sonuna kadar kulüpte kalması sağlanacak.
Seçim döneminin ardından Babel’in menajeri Winny Haatrecht’i İstanbul’a çağırmaya hazırlanan yönetim, yeni bir uzlaşma zemini arıyor. Siyah-Beyazlılar, 2.1 milyon euroluk ücreti 2.5 milyon euroya yükseltmek ve uzlaşma sağlamak niyetinde.
İmza atmazsa Ocak'ta satılır Yönetim kesinlikle imza parası ödemeye yanaşmıyor. Başarılı oyuncunun 3.2 milyon euroluk ücret talebinde ısrar etmesi halinde ise yöneticiler Ocak’ta oyuncunun satışı için gelen teklifleri değerlendirmeyi planlıyor.  (Akşam)

Biri trivela mı dedi? İşte o mükemmel gol!