• Diğerleri

Yönetim divan savaşı devam ediyor

23 Mayıs 2020 13:51- Son Güncelleme - 23 Mayıs 2020 13:57
Google news abonelik

Galatasaray Yönetim Kurulu ile Divan Kurulu Başkanlığı arasındaki gerginlik devam ediyor. Özellikle başkan Mustafa Cengiz ile divan başkanı Eşref Hamamcıoğlu arasında geçmişten bugüne kadar birçok gerginlik yaşanmıştı. Galatasaray Kurucusu Ali Sami Yen’in mezarı başında yaşanan gerginlik, toplantılardaki tartışmalar, yönetimin resmi siteden Eşref Hamamcıoğlu’nu istifaya davet etmesi gibi birçok problem olmuştu. Mayıs ayında da gerginlikler son bulmadı.

Yetki meselesi

BURHAN CAN TERZİ - AJANSSPOR ÖZEL

Divan başkanı Eşref Hamamcıoğlu’nun 12 Mayıs’ta yaptığı, "Federasyonun ’12 Haziran’da ligler seyircisiz oynanacaktır’ kararını çok yadırgıyorum. Liglerin 12 Haziran’da başlamasının getirebileceği olumsuz sonuçların sorumlusu kim? Federasyon böyle bir sorumluluğun altına girebiliyorsa, bunu açık olarak beyan etmeli. Puan sıralamasına bakınca şampiyon olma olasılığı olan 4 kulüp var. Bunlar arasında play-off yapılabilir” açıklamasında bulunmuş, Galatasaray yönetimi ise resmi siteden, “Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu’nun görev, yetki ve sorumluluğundaki konular hakkında kulübümüzü temsilen sadece Galatasaray Spor Kulübü Başkanı ve bu konuda yetkilendirilmiş yönetim kurulu üyeleri açıklamalarda bulunabilir. Bunların dışında yapılan açıklama ve görüşler kişilerin şahsi görüşleri olup, kulübümüzü bağlamaz” şeklinde metin yayınlamıştı.

Hamamcıoğlu ortaya belge koydu

Sonrasında yönetim bir gazeteye “23 Mayıs’ta (Bugün) gerçekleşen divan toplantısından haberleri olmadığını” bildirmiş, ancak Eşref Hamamcıoğlu gerekli bildirimlerin yapıldığını belgelerle ortaya koymuştu.

GS TV'ye yayınlatılmadı

GS TV'ye yayınlatılmadı

Galatasaray Divan Kurulu Toplantısı şu an itibariyle başlarken, normalde bu toplantı GS TV’den de canlı olarak yayınlanacaktı. Ancak son dakikada genel sekreterlikten “Teknik yetersizlik” cevabı geldi ve GS TV, toplantıyı yayınlamıyor. GS TV’de şu an 2000 yılından bir maç yayınlanıyor. Fenerbahçe ise geçen hafta teknik aksaklık olmadan FB TV ve youtube kanalından yayınlanmıştı. Bu arada Eşref Hamamcıoğlu şu an devam eden divan toplantısında başkan Mustafa Cengiz’e tekrar geçmiş olsun dileklerini iletti.

8. Hafta / Romanya - Norveç: 1-1 (Özet)