PAOK - AEK maçına yabancı hakem!

20.09.2018 - 19:02 | Son Güncellenme: 20.09.2018 - 19:03

Yunanistan Süper Ligi'nde alınan güvenlik önlemleri kapsamında PAOK ile AEK arasında oynanacak önemli maçı yabancı bir hakem yönetecek. Açıklamaya göre maçta Finlandiyalı hakem Mattias Gestranius görev alacak.

Resmi açıklama yapıldı

Yunanistan Merkez Hakem Komitesi, 23 Eylül Pazar günü Selanik kentinde PAOK ve AEK takımları arasında yapılacak karşılaşmayı Finlandiyalı Mattias Gestranius'un yöneteceğini duyurdu.

Yunanistan ligi tarihinde bir ilk

Son yıllarda yaşanan güvenlik sorununu çözmek amacıyla alınan bu istisnai kararla Gestranius, yaklaşık yarım asır sonra Yunanistan liginde düdük çalan ilk yabancı hakem olacak.

Yunanistan futbolunda son yıllarda artan şiddet olayları ve şike iddiaları nedeniyle, bu sezon Yunan ligindeki diğer önemli maçlarda da yabancı hakemlere görev verilmesi bekleniyor.

Olaylar yaşanmış ve dünya basınında yer almıştı

Geçen sezon Selanik'teki PAOK-AEK maçında tartışmalı hakem kararının ardından çıkan olaylarda, PAOK Başkanı Ivan Savvidis sahaya belindeki tabancayla girmiş ve mücadele tatil edilmişti. Yaşananların ardından lige iki haftadan fazla süre ara verilirken, FIFA yetkilileri ise Yunan takımlarının uluslararası müsabakalardan men edilme ihtimalini gündeme taşımıştı. Bunu üzerine Yunanistan Futbol Federasyonu, ülke futbolunda alınan güvenlik önlemlerinin artırılacağını duyurmuştu.

Senin için hazırladığımız haberler