AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Yunus Akgün Galatasaray'a Dönecek mi? Menajeri Transfer Durumunu Açıkladı

Ajansspor Editör
Akın Ungan
İlk Yayınlanma : 13 Nis 2022 - 16:00 / Son Güncelleme : 13 Nis 2022 - 16:34

Galatasaray'dan Adana Demirspor'a kiralanan Yunus Akgün için Avrupa'ya transfer olacağı iddiaları vardı. Menajer Necdet Ergezen, Yunus ve Rıdvan Yılmaz hakkında açıklama yaptı.

AJANSSPOR HABER

Galatasaray'dan sezon başında Adana Demirspor'a kiralık olarak gönderilen ve Şimşekler'de gösterdiği performans ile dikkatleri üzerine çeken Yunus Akgün için Sarı-Kırmızlılar'ı aps geçerek Avrupa'ya gideceği iddia edilmişti. Oyuncunun menajeri Necdet Ergezen, Radyospor'da Özgür Sancar'ın canlı yayın konuğu olurken, bu iddialara yanıt verdi.

"3 tane doğru kelime var"

Yunus Akgün'ün Avrupa'ya gideceği haberleri hakkında açıklama yapan Necdet Ergezen şunları söyledi: "Bugün ben de okudum haberleri. 3 tane doğru kelime var. Yunus Akgün'ün adı, benim adım ve Galatasaray. Bu haberler gerçek dışı. Ortada böyle bir konu yok."

"Neden evinde forma giyemeden pas geçmek istesin?"

"Her menajer oyuncusunun Avrupa'nın 5 büyük liginde oynamasını ister. Ama kontratı 2 sene daha olan bir oyuncudan bahsediyoruz. Yunus, Adana Demirspor'da gösterdiği performansı Galatasaray'da da göstermek ister. 11 senesini Galatasaray'a veren bir oyuncu neden kendi evinde forma giyemeden pas geçmek istesin?"

"Yunus'a teklif gelse yönetimin kabul etme durumu yok"

"Galatasaray Kulübü seçim sürecine girdi. Bugün Yunus'a teklif gelse, mevcut yönetimin zaten kabul etme durumu yok ki. Yeni yönetime devredecektir. Ben neden kendimi ya da oyuncumu töhmet altında bırakayım."

"Yunus'un Galatasaray'ı pas geçmesi mümkün değil"

"Bundan 15 gün sonra seçim var. Yeni yönetim gelir, belki çağırıp kontratı uzatalım diyecekler. Belki de size şöyle bir teklif geldi bunu değerlendirelim diyecekler. Bir teklif gelirse, Galatasaray değerlendirebilir ama Yunus Akgün'ün Galatasaray'ı pas geçmesi teknik olarak mümkün değil."

"Yunus evine geri dönüyor"

"Birincisi Yunus evine geri dönüyor. İkincisi bu bizim tek başımıza karar vereceğimiz bir şey değil. Bir teklif gelirse, yönetimle paylaşılır. Olur ya da olmaz. Mevcutta devam eden 2 senelik kontratımız var. Benim ve Yunus'un gönlünden geçen son 2 sezonda Adana Demirspor'da gösterdiği performansı Galatasaray'da da yapması."

"Yunus'a Fransa ve İtalya'dan ilgi var"

"Teklif 2 kulübün kendi arasında mail olarak yazışmasıdır. Resmi belgenin olması gerekiyor. Bize herhangi bir belge gelmedi. Yunus'a Fransa ve İtalya'dan ilgi var. Seçim sürecinde olan bir kulüp var. Şu anda bir şey söylemek doğru değil. Mayıstan itibaren bu konular konuşulur."

"Fransa ve İtalya'nın elit takımları. Lig sırasında belki 9.'lar ama 100 senelik kulüpler. Kültürü olan, hedefi olan Avrupa'da oynamayı her zaman hedef edinmiş kulüpler."

"Rıdvan Yılmaz'ı Lyon takip ediyor"

Beşiktaş'ın genç sol beki Rıdvan Yılmaz'a Olimpik Lyon'un ilgisi bulunduğunu açılayan menajer, şöyle konuştu: "Ben olumlu olduklarını biliyorum. Lyon takip ediyor."

"7 kulüp birebir benimle görüştü"

"Geçen sene Kasım'dan itibaren yaklaşık 7 kulüp birebir benimle görüştü ve şartlarla alakalı bilgi aldı. Braga'dan bugüne kadar herhangi bir şekilde temas olmadı. Ben de duydum ilgilendiğini ama dediğim gibi Beşiktaş-Alanyaspor maçına gelmiş olabilir ama belki de başka oyuncular için geldiler. Ama 7 kulüp benimle temasa geçmesine rağmen Braga'nın benimle bir teması olmadı."

"İlgi olduğunu Beşitaş da biliyor"

"Avrupa'nın en önemli 5 liginden var. Belçika'dan da var, İspanya'dan da, İngiltere'den de, Alamanya'dan da var. Ama bunlar sadece oyuncunun temsilcisyle iletişime geçmiş kulüpler. Şu ana kadar bize resmi temas gelmedi. İlgi olduğunu Beşitaş da biliyor. Ama önümüzde herhangi bir resmi temas yok."

"Rakam üzerinden bir şey konuşulmadı"

"Beşiktaş ile rakam üzerinden bir şey konuşulmadı. Bu, kulübün kendi stratejisi. Belki akıllarında olan yarın değişebilir. Resmi kağıtlar önümüzdeki ay gelmeye başlarsa o zaman bi kıymeti olur. Kariyer planlaması sağlıklı ve sahada olsun. Zaten oyuncu kendi kendine bu planlamayı yönetiyor."

"Rıdvan, performansı ile bu çizgiyi 1-1,5 sene öne çekti"

"Bugün A Milli takım düzeyine çıkmış düzenli oynayan genç oyuncudan bahsediyoruz. Şu anda eriştiğimiz nokta 1 sene sonra hayalini kurduğumuz bir noktaydı. Rıdvan, performansı ile bu çizgiyi 1-1,5 sene öne çekti. Potansiyelinin farkındaydık. Senin çok potansiyelli olman bir şey değiştirmiyor bazen hocalar tecrübeli isimlere yönelebiliyor. Rıdvan bunu kırdı."

"Abdülkadir Ömür geri dönmeye konsantre oldu."

Trabzonspor'da sakatlığını atlatan Abdülkadir Ömür hakkında konuşan Necdet Ergezen şöyle dedi: "Bu tamamen mental güç. Çok ağır sakatlıklar atlattı. Bugün daha güçlü olduğunu görüyorum. Abdülkadir Ömür tekrar geri dönmeye konsantre oldu."

"Abdülkadir Ömür ile ilgilenen kulüpler var"

"Ben kendimi şanslı görüyorum. Temsil ettiğim oyuncu grubum sahada sağlıklı olduğu zaman telefonum durmuyor. Gelişme olacaktır. 17 yaşından beri Avrupa piyasasında adı geçen bir oyuncu. Potansiyelinin nereye kadar gideceği kestirelemeyen bir oyuncu. İlgilenen kulüpler var. Bunları ben de duyuyorum. Ama henüz resmi bir belge yok."

"Burak Yılmaz Beşiktaş'ta deniyor"

Burak Yılmaz'ın Fransa'daki geleceğinden bahseden temsilci, "Beşiktaş'ta deniyor. Bizim için şu andaki planlama önce sezonu tamamlama. Sonrasına bakmak istiyoruz. Burak Yılmaz kariyeri boyunca ilk defa serbest oyuncu statüsünde kalacak."

"Burak Yılmaz Beşiktaş'ın kongre üyesi"

"Burak Yılmaz Beşiktaş'ın kongre üyesi. Ben Ceyhun Kazancı ile Burak Yılmaz üzerinden hiç kpnuşmadım. Şartlar belirler. Oyuncu nasıl bir yol çizmek istediği. Sdece kendinden sorumlu değil, ailesi var. Fransa'da sezonu bitirdikten sonra bunları oturup konuşacağımız şekilde ilerleyeceğiz."

"Kapacak'a Fenerbahçe'nin ilgisi yeni bir şey değil"

Fransa'nın Bordeaux takımına transfer olacağı sırada Fenerbahçe'ye giden Burak Kapacak hakkında açıklama yapan Necdet Ergezen, şunları ifade etti: "Fenerbahçe'nin ilgisi yeni bir şey değil. Yaklaşık 6 aylık bir süreç. Fenerbahçe'ye imza atan kimse pişman olamaz."

"Kiralamak isteyenler oldu ama..."

"Beklentinin her zaman şampiyonluk olduğu bir kulüpte 1. dakikadan forma giymek kolay değil. Burak Kapacak'tan hiçbir zaman umudumu kesmedim. Kiralamak isteyenler oldu ama Fenerbahçe kadroda tuttu. Demek ki gördükleri bir şey var. Oyuncu kaderini biraz da kendisi belirliyor. Bizim işimiz oyuncuyu sahada oynatmak değil."

"Ahmet Can Kaplan'ın doğal bir yeteneği var"

Ahmet Can Kaplan, Emrah Başsan ve Abdülkadir Parmak ile ilgili konuşan Ergezen, "Ahmet Can Kaplan'ın öğreneceği tabii ki çok şey var ama doğal bir yeteneği olduğunu kimse inkar edemez. Şampiyonluk mücadelesi veren bir camiada bir anda ilk 11'i zorlayan oyuncu oldu. Allah sakatlık vermesin." dedi.

"O güveni Emrah'a verdiğin zaman ne yapacağını 10 yıldır biliyoruz"

"Emrah Başsan hiçbir zaman standartını düşürmüyor. Kayseri'de çok iyi bir ortam yakaladı. O güveni Emrah'a verdiğin zaman saha içinde yapacaklarını biz 10 yıldır biliyoruz. Abdülkadir Parmak sezon sonunda Trabzonspor'a dönecek."

"Bizi tek üzen şey Trabzon'la alakalı..."

Marek Hamsik ve Gervinho'nun Trabzonspor'a transferinde rol oynayan Necdet Ergezen, "Ben şu ana kadar Gervinho'nun sakatlığı dışında bir problem yaşandığınu düşünmüyorum. Az çok bu konumda olmalarında bir pay sahibi olduklarını düşünüyorum. Bizi tek üzen şey Trabzon'la alakalı, Gervinho'nun sakatlığı." dedi.

"Gervinho sakatlığı atlattı"

Gervinho'nun sakatlığı hakkında konuşan Ergezen, "Gervinho sakatlığı atlattı, çalışmalarına başladı. Umarım sakatlık olmadan gelip, gerekli katkıyı sağlar." ifadelerini kullandı.